هدایای تبلیغاتی

هدف این مقاله:

1. آشنایی با هدایای تبلیغاتی (هدایای تبلیغاتی چیست؟)

2.چرا باید برای تبلیغات شرکت ها و موسسات از هدایای تبلیغاتی استفاده کنیم؟

هدایای تبلیغاتی محصولاتی هستند که دارای لوگو یا شعار هستند.
برای تبلیغ نام تجاری، هویت شرکتی یا رویداد با هزینه اندک یا بدون هیچ هزینه ای توزیع می شوند.

از چنین محصولاتی، که غالباً به طور غیر رسمی هدایای تبلیغاتی نامیده می شوند، در بازاریابی و فروش استفاده می شود.

آنها برای تبلیغ یک شرکت، نام تجاری یا رویداد تولید می شوند. اغلب به عنوان جزوات در نمایشگاه های تجاری، در کنفرانس ها، بازدید از شرکت و به عنوان اقلام پاداش در سفارش های ارسال شده توزیع می شوند.

آنها اغلب در کمپین های بازاریابی استفاده می شوند.

هدایای تبلیغاتی را می توان برای سازمان های دولتی و غیر دولتی، برای ترویج اهدافشان و همچنین ترویج رویدادهای خاصی که برگزار می کنند، مانند همایش ها،فستیوال ها و سمینارها یا هر رویداد دیگری استفاده کرد.

تقریباً هر چیزی را می توان با نام یا لوگوی شرکت، برندینگ و برای تبلیغات استفاده کرد. اقلام رایج شامل تی شرت، کلاه، جاکلیدی، پوستر، برچسب، خودکار، لیوان، اسباب بازی یا پد موس است.

خودکار-تبلیغاتی

خودکار-تبلیغاتی

بزرگترین دسته محصول برای محصولات تبلیغاتی اقلام پوشیدنی است که بیش از 30 درصد از کل را تشکیل می دهند. محصولات تبلیغاتی سازگار با محیط زیست مانند محصولاتی که از مواد بازیافتی و منابع تجدیدپذیر ایجاد شده اند، محبوبیت قابل توجهی را تجربه کرده اند.

بیشتر اقلام تبلیغاتی نسبتاً کوچک و ارزان هستند، اما می توانند تا اقلام رده بالاتر نیز متغیر باشند. به عنوان مثال، افراد مشهور در جشنواره های فیلم و اهدای جوایز اغلب اقلام تبلیغاتی گران قیمت، مانند کالاهای چرمی، عطرهای گران قیمت و اقلام الکترونیکی به آنها اهدا می شود.

شرکت هایی که هدایای گران قیمت برای شرکت کنندگان مشهور ارائه می دهند، اغلب از افراد مشهور درخواست می کنند که عکسی از آنها به همراه هدیه گرفته شود، که می تواند توسط شرکت برای اهداف تبلیغاتی استفاده شود.

پد-موس-تبلیغاتی

پد-موس-تبلیغاتی

شرکت های دیگر هدایای لوکس مانند کیف دستی یا روسری را به شرکت کنندگان مشهور ارائه می دهند به این امید که افراد مشهور از این اقلام در ملاء عام استفاده کنند و در نتیجه نام تجاری و محصول شرکت را به دنبال داشته باشد.

استفاده از هدایای تبلیغاتی در بازاریابی شامل برند تجاری به گونه ای است که جلوه بصری خاصی ایجاد کرده و توجه بیشتری را به خود جلب می کند.

اهدای هدایای شرکتی در مرزها و فرهنگ های بین المللی متفاوت است و نوع محصول اغلب از کشوری به کشور دیگر متفاوت است.

هدایای تبلیغاتی به ندرت توسط شرکت های بزرگ از تولید کنندگان واقعی محصولات تبلیغاتی خریداری می شود. تخصص تولیدکننده در تولید فیزیکی محصولات نهفته است، اما بدست آوردن محصول در حضور مشتریان بالقوه مجموعه مهارت کاملاً متفاوتی است و فرایندی پیچیده است.

در انگلستان و ایرلند، صنعت محصولات تبلیغاتی، شبکه ای جامع از شرکت های توزیع کننده محصولات تبلیغاتی وجود دارد. توزیع کننده محصولات تبلیغاتی به عنوان شرکتی تعریف می شود که “تمرکز ویژه ای بر فروش کالاهای تبلیغاتی به کاربران نهایی دارد”. (“کاربر نهایی” یک شرکت یا سازمان شرکتی است که کالاهای تبلیغاتی را برای استفاده شخصی خود خریداری می کند.) این شرکت های توزیع کننده این تخصص را دارند که نه تنها محصول را به بازار برسانند بلکه باید پشتیبانی تخصصی مورد نیاز را نیز ارائه دهند.

جنبه منحصر به فرد کالای تبلیغاتی این است که در بیشتر موارد محصول با آرم یا برند یک سازمان شرکتی چاپ می شود. تولیدکنندگان واقعی به ندرت دستگاهی برای چاپ واقعی این محصول آماده کرده اند. شرکت های پخش کننده هدایای تبلیغاتی متخصص در کارهای هنری و فرآیندهای چاپ هستند.

علاوه بر این، توزیع کنندگان محصولات تبلیغاتی همچنین از پردازش سفارشات، آثار هنری، روند پیشرفت و تحویل محصولات تبلیغاتی از منابع تولیدی متعدد پشتیبانی کامل می کنند.

نتیجه گیری:

برای تبلیغات برند شرکت، محصولاتمان و برای اینکه نام برندمان ملکه ذهن مخاطبانمان شود، برای بازاریابی و فروش محصولاتمان بهتر است که از هدایای تبلیغاتی استفاده کنیم.

هدایای تبلیغاتی یکی از روش های تبلیغات زودبازده و کم هزینه نسبت به روش های دیگر است.

اگر سوال یا نظری در مورد این مقاله دارید، حتما با ما در میان بگذارید.