فاکتور چیست ؟

فاکتور ، نوعی سند تجاری است که فروشندگان بعد از فروش کالا در اختیار مشتریان قرار میدهند . با توجه به خریدی که انجام شده ، در فاکتور ، مواردی مانند نام فروشنده و خریدار ، تاریخ خرید کالا ، قیمت واحد ، قیمت کل ، تخفیفات ، نام و تعداد محصولات خریداری شده ، زمان تحویل کالا و در آخر امضا و مهر فروشگاه ، ثبت می شود و یک نسخه نزد فروشنده و نسخه ی دیگر به خریدار تحویل داده می شود . فاکتور ها در دو نوع طراحی و چاپ می شوند : فاکتور رسمی و فاکتور فروش

شما میتوانید انواع فاکتور رسمی و فاکتور فروش اختصاصی خود را همراه با طراحی دلخواه و چاپ لوگو و مشخصات شرکت خود را به مجموعه سانی چاپ بسپارید .

فاکتور رسمی

در فاکتور های رسمی ، شما یک نسخه از آن را به اداره امور مالیات می دهید و موظف به پرداخت مالیات بر ازرش افزوده برای مشتریانتان هستید .در آن اطلاعات کامل فروشنده و خریدار و محصولات ، ثبت می شود . در صورت عدم ارائه این فاکتور ها به اداره های مالیاتی و عدم ثبت آنها ، شما موظف به پرداخت جریمه خواهید شد .

فاکتور فروش

فاکتور فروش ، صرفا به دلیل تقاضای مشتری صادر می شود و اطلاعات کمتری در آن ثبت میشود . مالیات آنها به صورت علی الراٌس حساب می شود و صاحبان آنها دیگر احتیاج نیست فاکتور رسمی صادر کرده و به اداره مالیات ببرند . این نوع فاکتور برای مغازه های محلی و کسب و کار های کوچک تر صادر میگردد .

لازم به ذکر است که تمامی طراحی ها در مجموعه طراحی و چاپ سانی چاپ رایگان میباشد . همان طور که گفته شد فاکتور ، انواع مختلفی دارد . شما می توانید برای سفارش و چاپ فاکتور دلخواهتان همراه با طراحی رایگان و کیفیت بی نظیر به مجموعه چاپ و طراحی سانی چاپ , که با بیش از 15 سال سابقه کاری در زمینه فاکتور ، سربرگ و پاکت تبلیغاتی ، فعالیت دارد ، تماس حاصل فرمایید .

همین حالا تماس بگیرید