مجله

طراحی کاتالوگ تبلیغاتی

اصول طراحی کاتالوگ

طراحی کاتالوگ تبلیغاتی یک وظیفه مهم و حیاتی در حوزه تبلیغات و معرفی محصولات یا خدمات برند شما محسوب می‌شود. بنابراین اهمیت دارد تا با رعایت اصول طراحی، کاتالوگ تبلیغاتی خود را به بهترین شکل طراحی نمایید. در صورتیکه صاحب یک کسب و کار هستید و تمایل دارید برای تبلیغات برند، محصولات و خدمات خود از یک کاتالوگ استفاده کنید، در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

طراحی کاتالوگ تبلیغاتی و هرآنچه باید درباره آن بدانید

در نگاه اول، شاید طراحی یک چاپ کاتالوگ تبلیغاتی، امری ساده به نظر برسد اما این تصور، اشتباه است. برای طراحی یک کاتالوگ تبلیغاتی موثر، پیشنهاد می‌کنیم به نکات زیر توجه کنید. در ابتدا باید مشخص کنید کاتالوگ برای چه گروهی از مخاطبان طراحی می‌شود تا بتوانید محتوا را متناسب با نیازها و سلیقه آنها تنظیم کنید.

بر اساس گروه مخاطبین خود باید از طرح‌ها و تصاویر جذاب و با کیفیت استفاده کنید. صفحه‌آرایی و انتخاب فونت مناسب هم بسیار مهم است. همواره توجه کنید مشخصات و ویژگی‌های محصول یا خدمات را به طور واضح و خلاصه توضیح دهید. در این مقاله همراه ما باشید چرا که قصد داریم موارد مهمی که باید در نظر داشته باشید را با شما در میان بگذاریم.

رعایت اصول طراحی کاتالوگ بسیار مهم است!

نحوه طراحی یک کاتالوگ تبلیغاتی بسیار مهم است. برای آنکه کاتالوگ شما، به شکلی موثر بتواند مخاطبین را تحت تاثیر قرار دهد و در عین حال، طراحی حرفه‌ای داشته باشد، پیشنهاد می‌کنیم به نکات و اصول طراحی زیر توجه کنید:

 1. سادگی و خلاصه‌نویسی: از شلوغی بیش از حد جلوگیری کنید. بنابراین محتوا را ساده، خلاصه و روان بیان کنید.
 2. تناسب تصاویر و متن: تصاویر باید کاملاً مرتبط با متن بوده و آن را تکمیل کنند.
 3. تاکید بر عناصر بصری: از عناصری مثل تصاویر، نمودارها، آیکون‌ها و … بهره بگیرید تا جذابیت ایجاد کنید.
 4. رعایت توازن و تقارن: در طرح صفحات، توازن و تقارن را رعایت کنید و از یکنواختی دوری نمایید.
 5. طراحی مناسب برای مخاطبین و هدف: مخاطب و هدف از تولید کاتالوگ را مدنظر قرار دهید.
 6. صفحه‌آرایی منسجم: از ایجاد فضای خالی و پراکندگی عناصر اجتناب کنید. صفحات باید مرتبط با یکدیگر به نظر برسند.
 7. رعایت اصول طراحی گرافیک: از قواعد طراحی گرافیک مثل تناسبات، رنگ‌شناسی و غیره پیروی کنید.
 8. در نظر گرفتن امکان چاپ: ابعاد، کیفیت تصاویر و فرمت فایل کاتالوگ باید برای چاپ مناسب باشد.

با در نظر گرفتن این اصول، طراحی کاتالوگ تبلیغاتی شما به بهترین شکل ممکن انجام خواهد گرفت.

اصول طراحی کاتالوگ

طراحی کاتالوگ حرفه‌ای تنها با در نظر گرفتن چند نکته ساده

 

همانند بسیاری از خدمات، طراحی کاتالوگ آن هم به صورت حرفه‌ای، نیاز به انجام چندین گام مهم دارد. بسیاری از افراد تصور می‌کنند که تنها با ثبت سفارش کاتالوگ، می‌توانند کاتالوگ مورد نظر خود را در عرض چند ساعت تحویل بگیرند. باید گفت این تصور، کاملا اشتباه است. باید بدانید برای آنکه کاتالوگ شما، به شکلی کاملا حرفه‌ای طراحی شود، باید موارد زیر را برای آن در نظر بگیرید:

 • تعیین اهداف و مخاطبان هدف

هدف از طراحی و چاپ کاتالوگ، شناخت نیازها و خواسته‌های مخاطبان باید به دقت انجام گیرد.

 • طراحی جلد کاتالوگ

طراحی جلد باید به گونه‌ای باشد که در نگاه اول، بتواند توجه مخاطب را جلب کند.

 • صفحه‌بندی مناسب و حرفه‌ای

اصول صفحه‌بندی و طراحی صفحات با ترتیب منطقی باید در آن رعایت شود.

 • انتخاب و یا طراحی لوگوی مناسب

اگر برند شما فاقد لوگو است باید طراحی لوگویی که بیانگر هویت برند باشد برای آن انجام شود و از آن در کاتالوگ استفاده کرد.

 • انتخاب عکس‌ها و تصاویر مرتبط و باکیفیت

استفاده از عکس در کاتالوگ تبلیغاتی را فراموش نکنید. از تصاویر و عکس‌های حرفه‌ای و هدفمند که مرتبط با فعالیت برند شما هستند استفاده کنید تا نتیجه آن را مشاهده نمایید.

 • طراحی گرافیکی زیبا و جذاب

از عناصر گرافیکی متنوع برای زیباسازی کاتالوگ تبلیغاتی خود بهره بگیرید.

 • تنظیم متن مناسب و ارزشمند

محتوایی مفید، جذاب و متناسب با نیاز مخاطب خود بنویسید تا بتوانید روی او تاثیر بگذارید.

 • انتخاب فونت مناسب و خوانا

از فونت‌های حرفه‌ای، برای خوانایی بهتر متن استفاده کنید.

 • صفحه‌آرایی حرفه‌ای و متوازن

رعایت تعادل و تقارن در طرح صفحات، می‌تواند به حرفه‌ای‌تر شدن کاتالوگ تبلیغاتی شما کمک کند.

 • بهینه‌سازی برای چاپ و وب

کاتالوگ باید با کیفیت مناسب برای چاپ تولید شود. اگر طراحی کاتالوگ آنلاین انجام دادید باید آن را به شکل بهینه در فضای دیجیتال منتشر کنید.

نکات ساده طراحی کاتالوگ حرفه ای

 کاتالوگ تبلیغاتی شامل چیست؟

تا به این بخش، هرآنچه نیاز بود تا درباره اصول و نکات طراحی کاتالوگ‌های حرفه‌ای بدانید را با شما در میان گذاشتیم. اکنون قصد داریم نگاهی به محتویات یک کاتالوگ تبلیغاتی بیندازیم.

در ابتدا، یک کاتالوگ دارای یک جلد است که باید جذاب، حرفه ای و گیرا باشد. همچنین مختصری از تاریخچه، ارزش‌ها و فعالیت‌های برند یا شرکت در آن به طور خلاصه بیان شده باشد.

ویژگی‌ها، کاربردها و مزایای محصولات و خدمات ارائه شده توسط برند یا شرکت شما در آن به طور کامل ذکر شده است. اهمیت معرفی محصول در کاتالوگ برای تبلیغات را به هیچ عنوان دست کم نگیرید چرا که مخاطبین، با مطالعه اطلاعاتی که شما درباره محصولات خود در اختیار آنها قرار دادید، می‌توانند تصمیم به خرید محصول یا استفاده از خدمات شما بگیرند.

اگر از تصاویر باکیفیت و جذاب از محصولات به همراه توضیحات در یک کاتالوگ تبلیغاتی استفاده شود، به این ترتیب، مخاطب درگیر جذابیت محصول شده و شما گام اول در اثرگذاری بر روی او را برداشته‌اید. رنگ‌بندی کاتالوگ‌های تبلیغاتی هم به شما در افزایش جذابیت بصری این محصولات کمک می‌کند.

اطلاعات تماس، یکی دیگر از مواردی است که در کاتالوگ تبلیغاتی ذکر می‌شود. توجه کنید که مخاطبین شما باید به راحتی بتوانند به شما دسترسی داشته باشند. بنابراین درج شماره تماس، آدرس سایت و شبکه‌های اجتماعی برای دریافت اطلاعات بیشتر را فراموش نکنید.

آشنایی با مزایای طراحی کاتالوگ باکیفیت

اکنون می‌دانید که برای برندها و مشاغل مختلف، داشتن یک کاتالوگ تبلیغاتی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. صاحبان کسب و کارها، به راحتی می‌توانند با سفارش یک کاتالوگ حرفه‌ای، درج اطلاعات محصول در کاتالوگ‌های تبلیغاتی خود و انتخاب کاغذ مناسب کاتالوگ، به خوبی مخاطبین هدف را مجذوب خود نموده و آن‌ها را به مشتریان واقعی و وفادار خود تبدیل کنند.

در کنار اهمیت استفاده از کاتالوگ تبلیغاتی، در این بخش قصد داریم نگاهی به مزایای استفاده از کاتالوگ‌هایی با طراحی حرفه‌ای بیندازیم.

کاتالوگی که به صورت حرفه‌ای طراحی شده باشد سبب می‌شود برند، در نزد مشتریان، حرفه‌ای و موفق به نظر برسد و یک تصویر مثبت از برند در ذهن وی ایجاد شود. این کاتالوگ جذاب همچنین می‌تواند توجه افراد جدید را به محصولات و خدمات جلب کند. بنابراین مشتریان بالقوه شناسایی و به مشتریان بالفعل تبدیل می‌شوند.

یک کاتالوگ حرفه‌ای امکان معرفی دقیق محصولات و بیان نقاط قوت در مقایسه با رقبا را در اختیار شما قرار می‌دهد. به علاوه اینکه درج تصاویر زیبا، معرفی محصول و بیان مزایا در یک کاتالوگ حرفه‌ای مشتری را به خرید ترغیب می‌کند. این امر می‌تواند منجر به افزایش فروش و درآمدزایی برای برند شما شود.

قابلیت اشتراک‌گذاری و انتشار سریع نیز یکی دیگر از مزایای استفاده از کاتالوگ است. تفاوتی ندارد که از کاتالوگ الکترونیکی استفاده می‌کنید یا چاپی. شما به راحتی می‌توانید آن را با افراد دیگر به اشتراک بگذارید.

هزینه تولید کاتالوگ کمتر از سایر روش‌های تبلیغاتی است بنابراین در مقایسه با سایر روش‌های تبلیغات، در هزینه، صرفه‌جویی می‌کنید. در نهایت باید گفت یک کاتالوگ حرفه‌ای امکان ارائه اطلاعات جامع در مقایسه با تبلیغات کوتاه را در اختیار شما قرار می‌دهد.

صود طراحی کاتالوگ با کیفیت

قیمت طراحی کاتالوگ تبلیغاتی و عوامل موثر بر آن

 

با مطالبی که در این مقاله مطالعه کردید، اکنون با اهمیت و مزایای استفاده از کاتالوگ‌های تبلیغاتی آشنا شدید. اگر برای اولین بار است که قصد سفارش یک کاتالوگ برای برند خود را دارید، احتمالا اولین موضوعی که توجه شما را به خود جلب می‌کند موضوع قیمت طراحی کاتالوگ است. باید گفت، هزینه طراحی یک کاتالوگ، ثابت نیست چرا که به چندین فاکتور مهم بستگی دارد. این موارد عبارتند از:

 1. تعداد صفحات کاتالوگ: هرچقدر تعداد صفحات بیشتر باشد، هزینه طراحی و تولید بالاتر می‌رود.
 2. کیفیت چاپ و جنس کاغذ: کاغذهای باکیفیت‌تر و چاپ رنگی، هزینه بالاتری دارند.
 3. تعداد نسخه‌های چاپی: هرچه تعداد نسخ چاپی بیشتر باشد، هزینه نیز افزایش می‌یابد.
 4. طراحی و صفحه‌آرایی: پیچیدگی طراحی، استفاده از عکس و عناصر گرافیکی، هزینه طراحی را بالا می‌برد.
 5. تجربه طراح: مهارت و تجربه طراح روی قیمت تاثیر دارد و سبب افزایش آن خواهد شد.
 6. اضافه کردن جلد سخت: جلد سخت هزینه جداگانه‌ای دارد.

با در نظر گرفتن موارد بالا، باید گفت چنانچه قصد دارید برای برند خود، طراحی کاتالوگ تبلیغاتی حرفه‌ای انجام دهید می‌بایست در ابتدا هدف از چاپ و مخاطبین خود را به خوبی شناسایی کنید. اگر برای اولین بار است که قصد سفارش طراحی کاتالوگ را دارید و در این زمینه نیاز به راهنمایی و مشاوره داشته باشید، ما در کنار شما هستیم.

تیم ما، متشکل از طراحان خوش‌ذوق و با تجربه است که می‌توانند مطابق با زمینه فعالیت برند شما، بهترین کاتالوگ‌های تبلیغاتی را طراحی نمایند. شما عزیزان می‌توانید به منظور دریافت مشاوره و اطلاع از هزینه و قیمت طراحی انواع کاتالوگ با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

سفارش طراحی کاتالوگ

سفارش طراحی کاتالوگ

همان‌طور که مشاهده کردید، استفاده از کاتالوگ تبلیغاتی حرفه‌ای، استفاده از تصاویر با کیفیت و محتوای ارزشمند در آن نقش مهمی در ارتقای فروش و درآمدزایی برای برندها، شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف دارد. از این‌رو، اهمیت دارد تا به یک شرکت طراحی معتبر که با طراحان مجرب و ماهر همکاری می‌کند، مراجعه نموده و سفارش طراحی کاتالوگ خود را به آن‌ها بسپارید.

در صورتیکه صاحب یک کسب و کار هستید و تمایل دارید با چاپ انواع کاتالوگ تبلیغاتی، برند خود را به شکلی موثر به مخاطبین هدف معرفی کنید کافی است تا با مجموعه ما تماس بگیرید.

ین مجموعه با سابقه چندین سال فعالیت در حوزه طراحی و گرافیک و همکاری با طراحان مجرب، آماده قبول سفارشات شما می‌باشد. شما عزیزان همچنین می‌توانید به منظور دریافت مشاوره و یا کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *