مجله

سررسید اختصاصی چیست؟

مزایای سررسید

چاپ سررسید اختصاصی، محصولی است که کلیه مشخصات و ویژگی‌های آن، مطابق با نظر مشتریان طراحی و چاپ می‌شوند. تمامی صفحات این سررسید، می‌توانند به انتخاب سفارش‌دهنده انتخاب شوند و اطلاعات برند از جمله لوگو، اطلاعات تماس و… نیز در آن طراحی شود. در ادامه این مقاله، همراه ما باشید چرا که قصد داریم در رابطه با این سررسیدهای اختصاصی صحبت کنیم.

سررسید اختصاصی چیست؟

ویژگی های سررسید اختصاصی

 

در صورتیکه صاحب یک برند و یا کسب و کار باشید، می‌توانید مطابق با سلیقه خود به صورت سالانه، به چاپ سررسید بپردازید. این سررسیدها حاوی اطلاعات مهم در مورد برند و زمینه فعالیت آن هستند بنابراین به منظور اثرگذاری بیشتر روی مخاطبین، باید توجه کنید که یک سررسید اختصاصی، می‌بایست ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

 • استفاده از رنگ‌های متنوع متناسب با زمینه فعالیت برند
 • جنس کاغذ با کیفیت
 • طراحی به صورت کاملا اختصاصی (از صفر تا صد)
 • امکان چاپ متون مورد نظر شما
 • امکان چاپ نوشته روی روبان
 • قیمت مناسب
 • چاپ نام شرکت به همراه لوگو (به صورت طلاکوب، داغکوب و…)
 • امکان چاپ لت اختصاصی
 • امکان چاپ شعار تبلیغاتی
 • استفاده از صفحات گلاسه
 • امکان چاپ لیزری پلاک طلا یا نقره

تفاوت سررسید عادی و سررسید اختصاصی

تفاوت سررسید عمومی با سررسید اختصاصی

 

سررسیدهای عمومی و اختصاصی از بسیاری جهات با یکدیگر تفاوت دارند. برای مثال، قطع سررسید عمومی معمولا استاندارد است. همچنین لت‌ها، در ابتدا طراحی و چاپ شده و سپس در مرحله صحافی درون سررسید قرار می‌گیرد. طراحی این سررسیدها چندان پیچیده نیست و نیاز به زمان بسیار کمی دارد.

در مقابل، سررسیدهای اختصاصی در ابعاد و قطع‌های مختلف قابل سفارش هستند. از آنجایی که پروسه طراحی در آن‌ها زمان‌بر است بنابراین به زمان بیشتری برای طراحی و چاپ آن نیاز خواهیم داشت.

علاوه بر این، سررسیدهای اختصاصی، کاملا مطابق با سفارش مشتری طراحی می‌شوند و شامل مواردی نظیر لوگو، نام شرکت، تصاویر خدمات و محصولات مجموعه و…  هستند.

چرا چاپ سررسید اختصاصی زمان‌بر می باشد؟

 

همان‌طور که اشاره کردیم، کلیه مراحل در طراحی و چاپ سررسیدهای اختصاصی شامل حک لوگو، لت‌های تبلیغاتی، طراحی صفحات، طراحی جلد و… به صورت کاملا سفارشی و اختصاصی انجام می‌گیرد. این امر موجب می‌شود تا برای طراحی و چاپ سررسیدهای اختصاصی، به زمان بیشتری نیاز داشته باشید. بنابراین برای آنکه این هدایای تبلیغاتی در زمان مناسب و پیش از سال جدید به دست مخاطبین شما برسند بهتر است سفارشات خود را در ماه‌های دی و بهمن انجام دهید.

مزایای سررسید

کاربرد سررسید اختصاصی

 

سررسیدها را می‌توان تقریبا در هر محیط کاری پیدا کرد و از آن به منظور مدیریت زمان، انجام یادداشت، اطلاع از رویدادها و… استفاده نمود. شاید برای شما سوال باشد که سررسیدهای اختصاصی دقیقا چه کاربردی دارند. در ادامه قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم.

 1. برندینگ

اصلی‌ترین کاربرد سررسید اختصاصی را باید بهبود برندینگ و معرفی محصولات یا خدمات یک مجموعه به مخاطبان دانست. از آنجایی که این سررسیدها، در قالب هدایای تبلیغاتی به افراد اهدا می‌شوند بنابراین نقش موثری در جلب توجه مخاطبین و موفقیت استراتژی مارکتینگ شرکت‌ها ایفا می‌کنند.

تمامی صفحات سررسید اختصاصی شما، می‌توانند حاوی لوگو، نام برند و… باشند. بنابراین مخاطبین شما به محض یادداشت متون و یا بررسی تاریخ روز، نام برند شما را مشاهده خواهند کرد و به این ترتیب، در ذهن آن‌ها ماندگار خواهید شد.

 1. ماندگاری در ذهن مخاطب با تنوع طرح و رنگ

به دلیل آنکه برای چاپ یا طراحی سالنامه اختصاصی، امکان استفاده از طرح‌ها و رنگ‌های متنوع وجود دارد، شما می‌توانید سررسید اختصاصی خود را مطابق با رنگ سازمانی و یا حوزه فعالیت خود انتخاب کنید. به این ترتیب، مخاطبین شما با دیدن طرح و رنگ اختصاصی در سررسید، به سرعت نام برند شما را به خاطر خواهند آورد.

 1. چاپ با تیراژ بالا و گستردگی تبلیغات

طراحی و چاپ سالنامه اختصاصی، در مقایسه با سایر روش‌های تبلیغاتی، قیمت بسیار مناسبی دارد. در صورتیکه صاحب یک کسب و کار هستید، به راحتی می‌توانید این هدایای تبلیغاتی را در تیراژ بالا، با تنوع چاپ صفحات داخلی و خارجی، جلد و کاغذ با کیفیت سفارش دهید و قیمت نهایی چاپ را به میزان قابل توجهی کاهش دهید. به این ترتیب، می‌توانید این هدیه‌های تبلیغاتی را در محدوده وسیع‌تری میان مخاطبین خود توزیع کنید و فرایند برندینگ و تبلیغات خود را به شکل موثرتری انجام دهید.

 1. هدیه تبلیغاتی مناسب

سررسید اختصاصی، در ابعاد و اندازه‌های متنوعی قابل طراحی و سفارش هستند بنابراین شما می‌توانید با توجه به نیاز مخاطبین خود، بهترین و مناسب‌ترین ابعاد را سفارش داده و آن‌ را به مشتریان خود هدیه دهید.

مهمترین موارد قابل اجرا در سررسید اختصاصی

 

 1. اولین و مهم‌ترین قسمت سررسید اختصاصی، جلد آن است که در معرض دید مخاطبین قرار می‌گیرد.
 2. از دیگر موارد قابل اجرا برای اختصاصی کردن سررسیدها، استفاده از لت تبلیغاتی است.
 3. برای سررسید اختصاصی، امکان اجرای آستر بدرقه و درج نام و لوگوی برند وجود دارد.
 4. طراحی و چاپ نام و لوگوی تجاری برندها در کلیه صفحات، از دیگر موارد قابل اجرا در سررسیدهای اختصاصی است.
 5. استفاده از روبان در وسط سررسید، از دیگر مواردی است که در سررسیدهای اختصاصی اجرا می‌شود.

چاپ سررسید اختصاصی به چه روش‌هایی انجام می‌شود؟

 

برای چاپ سالنامه اختصاصی، روش‌های بسیار زیادی وجود دارد. یکی از روش‌های متداول برای این کار، حک لوگو روی جلد سررسید است که به روش‌های لیزر مستقیم، نصب پلاک فلزی، طلاکوب، چاپ سیلک و مستقیم، نقره‌کوب و… انجام می‌شود.

در روش بعدی، امکان استفاده از لت گلاسه در انتها، ابتدا و یا میان سررسید اختصاصی وجود دارد که می‌توان از آن به منظور معرفی خدمات، محصولات و برند استفاده کرد. نکته قابل توجه آن است که از لت، در تیراژهای پایین استفاده نمی‌گردد.

چاپ لوگوی شرکت در صفحات در قسمت پایین و بالا و یا پس‌زمینه، استفاده از آستر بدرقه اختصاصی و چاپ لوگو روی روبان از دیگر روش‌هایی است که به منظور چاپ سررسیدهای اختصاصی در اختیار دارید. در مورد اینکه چه مواردی شامل اختصاصی سازی سررسید میشود؟ شما می‌توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نموده و اطلاعات تکمیلی را دریافت نمایید.

بهترین زمان سفارش سررسید

بهترین زمان برای سفارش سررسید اختصاصی 1403

 

یکی از بزرگترین نگرانی‌های سفارش‌دهندگان سررسید اختصاصی آن است که این هدایا، پیش از سال جدید و در زمان مناسب به دست مخاطبین آن‌‌ها برسند. به منظور آنکه سررسید اختصاصی شما در زمان مناسب طراحی و در اختیار مشتریان قرار گیرد، باید روند سفارش طراحی و چاپ این هدایای تبلیغاتی را در سه یا چهار ماه پایانی سال انجام دهید.

قیمت سررسید اختصاصی

 

قیمت طراحی و چاپ سررسیدهای اختصاصی، تابع چند عامل از جمله ابعاد، کیفیت کاغذ، پیچیدگی طراحی، تیراژ و… قرار دارد. بنابراین امکان محاسبه قیمت آن به صورت ثابت وجود ندارد. در صورتیکه تمایل به ثبت سفارش سررسید دارید، می‌بایست کلیه موارد مورد نظر خود را در اختیار شرکت‌هایی که این خدمات را ارائه می‌کنند قرار دهید.

چنانچه قصد طراحی و چاپ سررسید اختصاصی را دارید، می‌توانید به منظور اطلاع از قیمت، با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

طراحی سررسید اختصاصی

 

یکی از اقداماتی که برندها، سازمان‌ها و شرکت‌ها می‌توانند به منظور افزایش آگاهی مشتریان درباره برند و فعالیت خود انجام دهند، طراحی سالنامه اختصاصی است. از آنجایی که این هدایای تبلیغاتی به شکل کاملا سفارشی طراحی می‌شوند بنابراین شما با اهدای آن به مشتریان، می‌توانید ارزش و اعتبار بیشتری به برند خود ببخشید و در ذهن آن‌ها ماندگار شوید. یکی از خدمات ما در این مجموعه، طراحی و چاپ انواع سررسید و هدایای تبلیغاتی است. در صورتیکه در این زمینه نیاز به دریافت مشاوره دارید، می‌توانید همین امروز با ما تماس بگیرید.

چاپ سررسید اختصاصی

 

در فرایند چاپ سررسیدهای اختصاصی، عواملی نظیر ابعاد، جلد سررسید، طراحی صفحات، رنگ، جنس و کیفیت کاغذ و… از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند. اگر کیفیت سررسید برای شما در اولویت قرار دارد، توصیه می‌کنیم فرایند چاپ و یا طراحی سررسید اختصاصی خود را به کارشناسان ما در این مجموعه بسپارید. شما می‌توانید به منظور کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و یا دریافت مشاوره با ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *