جعبه تبلیغاتی چیست ؟

برای بسته بندی نهایی محصولات از جعبه یا باکس استفاده میشود . باکس ها میتوانند با توجه به حیطه کاری شما طراحی و چاپ شوند ، به علاوه ، می تواند نقش تبلیغاتی هم ایفا کند . اگر باکس محصول خود را به خوبی طراحی کنید ، میتوانید نظر هر بیننده ای را به خود جلب کنید و فروش خود را به طور قابل توجه ای بالا ببرید . چرا که اولین چیزی که بیننده موقع خرید محصول شما می بیند ، جعبه تبلیغاتی محصول شماست . پس باید در انتخاب نوع جنس و چاپ روی باکس تبلیغاتی خود خلاق باشید . جعبه های تبلیغاتی را می توان در شکل های مختلف و در جنس های متنوع ، چاپ و تولید کرد . این تنوع زیاد ، باعث شده که با هر بودجه و سلیقه ای سازگار باشند . این باکس ها را می توان برای انواع محصولات خوراکی ، گل ، لوازم یدکی ، جواهرات و… استفاده کرد . نکات اصلی در انتخاب یک باکس تبلیغاتی شامل مواردی مثل ابعاد کالا ، ارزش آن ، بازار هدف و نقش و نگار های روی آن ، می شود .

جنس انواع جعبه

جعبه ها را می توان در اشکال مختلفی مانند : مکعبی ، انحنا دار ، منشوری و … چاپ و تولید کرد . جعبه ها در اجناس زیر قابلیت تولید دارند :

مقوای پشت طوسی

مقوای پشت طوسی از انواع بازیافتی و سبک است ، زیرا بافت متراکمی ندارد . روی آن می توان از انواع چاپ با کیفیت بالا استفاده کرد . نسبت به مقوای ایندربورد استحکام کمتری دارند . وزن آن بین 150 تا 180 گرم متغیر است . باید توجه داشت که قسمت طوسی رنگ این مقوا ، فقط قابلیت چاپ تک رنگ دارد . این مقوا بیشتر در جعبه های شیرینی استفاده می شود .

کرافت

کاغذ کرافت نوعی مقوا یا کارتن می باشد که از خمیر کاغذ شیمیایی تولید شده است . این نوع کاغذ بسیار مقاوم است . از دلایل محبوبیت کاغذ کرافت می توان استحکام و قدرت ، ساختار ضد لغزش و محافظ ، سازگاری با محیط زیست ، قیمت ارزان ، بهداشتی بودن آن ، مناسب بسته بندی های کوچک ، پوشش دهی مناسب را نام برد . از کاغذ کرافت بیشتر برای بسته بندی میوه ها و مواد غذایی استفاده می شود .

مقوای ایندربرد

یکی از انواع رایج مقوا برای چاپ و بسته بندی ، مقوای ایندربرد است . به دلیل گرماژ بالا و سخت بودن ، برای بسته بندی مناسب است . دو طرف سطح مقوای ایندر بورد با پالپ پوشانده می شود . هرچه ضخامت این لایه های پالپ بیشتر باشد ، مقوا از کیفیت و استحکام بالا تری برخوردار است . از این مقوا در تولید جعبه دارو و مواد غذایی و بهداشتی استفاده می شود .

لمینتی

جهبه های لمینتی از چسباندن دو جنس متفاوت مقوا به صورت چند لایه تولید می شوند . این روش باعث می شود تحمل وزن توسط جعبه و اسحکام آن بالا رود و در مقابل ضربه و افتادن ، مقاومت نشان دهد . این نوع باکس می تواند وزن محصولات را تا 500 گرم تحمل کند . دسترسی به مواد اولیه این نوع جعبه بسیار آسان است و همین موضوع آن را محبوب می کند .

مقوای پشت سفید

مقوای ایندر بوردی است که از پالپ سفید ساخته شده است و استحکام بالایی دارد . گرماژ آن از 180 تا 450 گرم می باشد . این مقوا توانسته مجوز لازم از وزارت بهداشت برای بسته بندی محصولات ، بگیرد . این نوع مقوا به دلیل قیمت خوب و دیگر ویژگی های ممتازی که دارد ، یک متریال مناست برای تولید جعبه و کارتن به حساب می آید .

هارد باکس

هارد باکس یا جعبه سخت ، نوعی جعبه است که از بسته بندی شیک و زیبا و استحکام بالایی برخوردار است و هم از کالایی که درونش قرار گرفته محافظت می کند و هم به آن زیبایی می ببخشد . برای تولید هارد باکس از مقواهای زخیم و MDFهایی با زخامت کم استفاده می شود .معمولا از هارد باکس برای بسته بندی پوشاک ، ساعت و … استفاده می شود .

مقوای گلاسه

کاغذ گلاسه در واقع همان کاغذ تحریر است که با مواد خاصی بر روی سطح آن لایه هایی اضافه می کنند . یکی از ترکیبات اصلی سطح آن ترکیب نشاسته و پلاستیک است . در دو نوع مات و براق تولید می شوند . در صنعت چاپ برای چاپ تصاویر تک رنگ و چند رنگ نیاز به یک سطح صاف و یک دست است تا جوهر به طور یک نواخت روی آن جذب شود . گلاسه بهترین انتخاب است .

انواع چاپ روی جعبه های تبلیغاتی

نوع طراحی و جنس مقوا و میزان بودجه ای که برای چاپ جعبه در نظر گرفته اید بسیار مهم است و بر انتخاب روش چاپ تاثیر میگذارد . روش های چاپی مختلفی برای باکس استفاده می شوند که عبارت اند از :
چاپ دیجیتال
چاپ افست
تامپو پرینت
سیلک اسکرین
هیت ترانسفر
سابلیمیشن
بعد از چاپ ، مراحل سلفون کشی ، یووی ، برجسته سازی انجام می شود و بعد وارد مراحل تیغ زنی و برش زنی می شود .

لازم به ذکر است که تمامی طراحی ها در مجموعه طراحی و چاپ سانی چاپ رایگان می باشد . همان طور که گفته شد جعبه تبلیغاتی انواع مختلفی دارد . شما می توانید برای سفارش و چاپ جعبه دلخواهتان همراه با طراحی رایگان و کیفیت بی نظیر به مجموعه چاپ و طراحی سانی چاپ , که با بیش از 15 سال سابقه کاری در زمینه جعبه ، ست مدیریتی ، تقویم رومیزی ، سررسید و ساک دستی فعالیت دارد تماس حاصل فرمایید.

همین حالا تماس بگیرید