تکینگی برند چیست ؟

تکینگی برند چیست؟

این مقاله درباره این است که چرا سرمایه گذاری در برند شما تنها راه مطمئن برای برجسته شدن و موفقیت در بازار امروزه است. از آنجایی که هر صنعتی بیش از حد شلوغ می شود و مصرف کنندگان بیشتر از شرکت ها تقاضا می کنند، ایجاد یک برند منحصر به فرد برای رقابت بسیار مهم است. اما برند شما برای افراد مختلف معنای متفاوتی دارد. مصرف کنندگان، کارمندان و همتایان ، همه آنها برند شما را به روش های منحصر به فرد خود مشاهده و تجربه می کنند، و این تجربه همچنین اغلب در بین گروه ها ناسازگار است. حقیقت این است که اگر می‌خواهید یک برند واقعاً موفق داشته باشید (و در همه زمینه‌ها به خوبی رقابت کنید)، باید تکینگی برند را دنبال کنید و یک تجربه منسجم و منسجم را به همه کسانی که با شرکت شما تعامل دارند ارائه دهید.

ممکن است شما در راه سرمایه گذاری روی برندتان دچار سردرگمی شده باشید. اگر حتی اصطلاح «تکینگی برند» را نشنیده‌اید، امروز روزی است که یاد می‌گیرید چگونه کسب‌وکار خود را در آینده اثبات کنید و چرا تکینگی برند تنها راه انجام آن است. سانی چاپ شما را در این مسیر همراهی می کند .

تکینگی برند چیست؟

اجازه دهید آن را با چند تعریف تجزیه کنیم.

نام تجاری: درک اینکه شما به عنوان یک شرکت چه کسی هستید. در نهایت، این چیزی است که مردم درباره شرکت شما فکر می کنند، می گویند و احساس می کنند.

تکینگی: یعنی شرط مفرد بودن (معروف به یگانگی) است.

تکینگی برند: زمانی که یک شرکت (معروف به نام تجاری) خود را به طور ثابت به همه نشان می دهد، بنابراین امکان تجربه یک برند ثابت را برای همه فراهم می کند.

اما آیا این همان چیزی نیست که یک برند معمولی است؟ خوب، این همان چیزی است که باید باشد. اما اکثر شرکت‌ها به تکینگی برند دست پیدا نکرده‌اند، زیرا در الگوی قدیمی گیر کرده‌اند که فقط واقعاً به آنچه که مشتریان در مورد آنها فکر می‌کنند، می‌گویند و احساس می‌کنند اهمیت می‌دهند. حال اگر می خواهید بدانید چگونه نام برند خود را متمایز کنید ، لطفا تا آخر این مقاله را مطالعه فرمایید .

 

چرا تکینگی برند مهم است؟

گرایش های زیادی وجود دارد که نیاز به تکینگی برند را تحریک می کند، با این حال بسیاری از شرکت ها در حال عقب ماندن هستند. اگر نمی‌دانید که این مسائل چگونه می‌توانند بر برند شما در آینده تأثیر بگذارند و چه تأثیری خواهند داشت، در اینجا چیزی است که باید بدانید.

1.برندسازی دیگر تنها مربوط به تجربه مصرف کننده نیست

برای سال‌ها، برندسازی تنها برای جلب رضایت مشتریان و حفظ آن به هر قیمتی مورد استفاده قرار می‌گرفت. به طور سنتی، تنها چیزی که اهمیت داشت این بود که مشتریان در مورد یک برند چه فکر می کنند. در این زمینه، شرکت‌ها می‌توانند هر تصویری را که می‌خواهند به دنیای خارج نشان دهند و سپس شرکت را هر طور که می‌خواهند پشت درهای بسته اداره کنند. (بسیاری از شرکت‌ها این کار را انجام دادند و زمانی به صلیب کشیده شدند که شیوه‌های داخلی آن‌ها، از جمله نحوه برخورد آنها با کارکنانشان، با فرافکنی عمومی مطابقت نداشت.)

اما در این دوره جدید، مصرف کنندگان به این راحتی ها راضی نمی شوند. استانداردها به شدت تغییر کرده اند، و آنها به مراتب بیشتر روی شهرت، روابط، شیوه های تجاری و غیره یک برند سرمایه گذاری می کنند.

مصرف‌کنندگان هدف‌محور، که محصولات و برندها را بر اساس میزان همسویی آنها با ارزش‌هایشان انتخاب می‌کنند، اکنون بزرگترین بخش (44٪) مصرف‌کنندگان را تشکیل می‌دهند.

-2022 موسسه IBM برای ارزش تجاری بینش تحقیقات مصرف کننده

اکنون، این فقط به این نیست که مصرف کنندگان در مورد لوگوی شما چه فکر می کنند. ادراک آنها از محصول یا خدمت، کارمندان، ارزش ها و اقدامات شما ، در داخل و خارج از دیوارهای شرکت شما ، بیشترین اهمیت را دارد. گویی، و به دلایل خوب، همه ما این جمله معروف مارتا بک را درونی کرده‌ایم، “چگونه هر کاری را انجام می‌دهی این است که همه چیز را چگونه انجام می‌دهی” و اکنون از آن به عنوان بخشی از فیلتر خود برای تعیین اینکه می‌خواهیم کسب و کار خود را به چه کسی بدهیم استفاده کنیم.

2.استخدام رقابتی تر از همیشه است

در پی استعفای بزرگ، شرکت ها ناامید از جذب و حفظ بهترین ها و درخشان ترین ها هستند. اما، درست مانند تغییر مصرف کننده، کارکنان اکنون استانداردهای بالاتری برای برندهایی دارند که برای آنها کار می کنند. بنابراین، پرورش یک برند کارفرمایی قوی و مطلوب بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد.

 

ایجاد یک نام تجاری کارفرمایی که با برند مشتری شما همسو باشد، فرصتی طلایی برای متمایز کردن خود در یک بازار بسیار رقابتی است.

یک دهه پیش هیچ راه واحد و قابل اعتمادی برای دانستن اینکه کار کردن در یک شرکت چگونه است وجود نداشت، به غیر از صحبت کردن یک به یک با یک دوست یا آشنا که در آنجا کار می کرد. امروزه، بسیاری از پلتفرم‌های اجتماعی دیگر را داریم که اشتراک‌گذاری و جمع‌آوری بینش در مورد یک محل کار را آسان می‌کنند. مانند لینکدین و …

91درصد از نامزدها حداقل به دنبال یک منبع آنلاین یا آفلاین برای ارزیابی برند کارفرما قبل از درخواست شغل هستند.

تحقیق برند کارفرمایی

نه تنها این، بلکه برندهای پردرآمد همیشه به عنوان مطلوب ترین کارفرمایان این روزها در نظر گرفته نمی شوند، زیرا کارمندان چیزهایی مانند هدف، چشم انداز، ماموریت و ارزش های شرکت را بر حقوق پردرآمد ترجیح می دهند. آن دسته از برندهای پر جیب که به طور سنتی بر توانایی خود برای پرداخت بالاترین حقوق تکیه می کردند، به زودی توسط رقبای کوچکتر با مارک های جامع تر که بر اساس ارزش های قوی ساخته شده اند، تحت الشعاع قرار خواهند گرفت. (جالب است که ما با بسیاری از برندهای کوچک‌تر کار کرده‌ایم که توانسته‌اند با شرکت‌های بزرگ‌تر و ثروتمندتر روبه‌رو شوند تا استعدادها را فقط بر اساس ارزش پیشنهادی کارمندان خود استخدام کنند.)

56درصد از بزرگسالان در مورد رضایت شغلی، فرهنگ را بالاتر از حقوق قرار می دهند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

نوشتهٔ پیشین
روش های چاپ
نوشتهٔ بعدی
انتخاب نام برند
همین حالا تماس بگیرید