بازاریابی B2B

10 گرایش بازاریابی B2B که به شما کمک می کند در سال 2023 برنده شوید

به روز ماندن می تواند کمی سخت باشد. آخرین روندهای بازاریابی B2B چیست؟ چه چیزی را باید پشت سر بگذارید و به چه کاری باید ادامه دهید؟ شخصاً وقتی نوبت به پیش‌بینی‌ها می‌رسد، ما دوست داریم به یک منبع قابل اعتماد روی بیاوریم: داده‌های مناسب. خوشبختانه، اکنون که گزارش‌های تحقیقات بازاریابی B2B کاهش یافته است، چیزهای زیادی برای کاوش وجود دارد  و چیزهای زیادی برای یادگیری. سانی چاپ ، همراه همیشگی شما در یادگیری بازاریابی و تبلیغات کسب و کارتان است. هدف ما دیده شدن شماست، در هر صنفی که باشید ما روش های تبلیغات مخصوص شما را می دانیم . به ما اعتماد کنید و نتیجه اش را ببینید. لطفا تا آخر این مقاله را مطالعه کرده و نظرات خود را برای ما بنویسید . ما تصمیم گرفتیم با بررسی همه این موارد، کارهای سنگین را برای شما انجام دهیم تا جالب ترین و مفیدترین دیدگاه ها را شناسایی کنیم تا به شما در ایجاد یک استراتژی محتوای واقعاً موفق در سال جاری کمک کنیم.

از ویدیو گرفته تا بازاریابی تأثیرگذار، در اینجا مهمترین چیزهایی است که باید در هنگام ایده پردازی، مدیریت محتوای خود و بهبود بازاریابی خود در سال 2023 به آنها فکر کنید.

1) ویدیوی بیشتری ایجاد کنید.

ما سال گذشته این را گفتیم و امسال نیز آن را تکرار می کنیم. ویدئو می‌تواند کمک زیادی به شما در ایجاد ارتباط قوی با مخاطبانتان کند و در همه پلتفرم‌ها (به ویژه محتوای ویدئویی کوتاه) در حال گسترش است. چه در حال نمایش رویدادهای پشت صحنه در شرکت خود باشید، چه از روند محبوب TikTok استفاده کنید یا محصول جدیدی را در یک ویدیوی توضیحی 1 دقیقه ای به نمایش بگذارید، این رسانه چندین کاربرد دارد. به هر حال، احتمالاً رقبای شما در حال حاضر این کار را انجام می دهند. 78 درصد از بازاریابی B2B قصد دارند روی ویدیو سرمایه گذاری کنند (در مقایسه با 69 درصد در سال گذشته).

نکته: حتی اگر بودجه هنگفت یا تیم تولید ویدیوی داخلی ندارید، هنوز راه‌های زیادی برای تولید ویدیوی با کیفیت بالا وجود دارد. در مورد 6 نوع ویدیویی که می توانید از راه دور ایجاد کنید اطلاعات کسب کنید، دریابید که در آژانس ویدیویی به دنبال چه چیزی باشید (در صورت نیاز به کمک)، و راهنمای کامل ما برای ویدیوی مارک تجاری را ببینید. مثال: Dropbox از ویدئو برای برقراری ارتباط به روش‌های مختلف استفاده می‌کند، از ویدیوهای توضیح‌دهنده گرفته تا مطالعات موردی کوچک و مشارکت طرفداران در رسانه‌های اجتماعی.

۲) رهبری فکری خود را برای افزایش اعتماد تقویت کنید.

در مواجهه با رکود اقتصادی، اعتماد مصرف کننده در حال کاهش است. (جالب است که طبق گزارش جهانی Connecting the Dots 2023 GWI، از سال 2020 مصرف کنندگانی که گفته اند به بررسی های آنلاین اعتماد دارند، 11 درصد کاهش داشته است.) با انتقاد بیشتر مردم از برندها و نحوه معرفی خود، ارتباطات قوی از طریق رهبری فکری متخصص ایجاد می کنند، مهم تر از همیشه است.

نکته: این 5 نکته را دنبال کنید تا رهبری فکری با ارزشی ایجاد کنید که تأثیر بیشتری بر مخاطبان شما بگذارد.

3) اتوماسیون بیشتری را اتخاذ کنید.

فناوری‌های محتوا به تکامل خود ادامه می‌دهند و مکالمات اخیر پیرامون توانایی هوش مصنوعی برای خودکارسازی کپی و سایر عملکردهای کلیدی بازاریابی، یکی از مواردی است که نمی‌توان نادیده گرفت. فقط 19 درصد از بازاریابی B2B می گویند که روی این فناوری های محتوای جدید سرمایه گذاری می کنند، به این معنی که شما می توانید با جلوتر ماندن از جمعیت موفق شوید. ما شخصاً از ChatGPT OpenAi شگفت زده شده‌ایم، اما ابزارهای هوش مصنوعی زیادی وجود دارد که سرفصل‌ها را به خود اختصاص می‌دهند، بنابراین همین حالا شروع به کاوش در آنها کنید.

4) رویدادهای بیشتری را میزبانی کنید.

در حالی که سال های گذشته در مورد رویدادهای مجازی یا ترکیبی بوده است، رویدادهای حضوری بازگشته اند ، و بسیاری از بازاریابان قصد دارند از مزیت کامل استفاده کنند. و مهمتر از همه، بازاریابان B2B آنها را به عنوان موثرترین تاکتیک بازاریابی در 12 ماه گذشته ارزیابی می کنند. 49 درصد از بازاریابان B2B گفتند که از رویدادهای حضوری استفاده می کنند، در حالی که در سال گذشته تنها 19 درصد افزایش داشته است.  با این اوصاف، رویدادهای مجازی به عنوان تاکتیک شماره 2 موثر بودند، بنابراین نباید نادیده گرفته شوند. در واقع، یک رویکرد ترکیبی ممکن است به ویژه برای برند شما موثر باشد.

نکته: نیازهای منحصر به فرد مخاطبان خود را در نظر بگیرید (ترجیحات شخصی، مکان و غیره)

5) در داستان سرایی برند سرمایه گذاری کنید.

با رکود اقتصادی در افق، جذب و حفظ مشتریان دشوارتر خواهد بود. اما یکی از قوی‌ترین راه‌ها برای ارتباط مردم با برندتان این است که داستان برندتان را در همه جا به اشتراک بگذارید. برند شما به چه چیزی اعتقاد دارد؟ سعی دارید برای مشتریان، کارمندان و جامعه بزرگتر خود چه کاری انجام دهید؟ آیا در مورد چیزی بیشتر از محصول خود صحبت می کنید (به عنوان مثال، ارزش های برند، اعتقادات و غیره)؟ نکته: برای اطمینان از اینکه مردم داستان کامل و پیام‌های مناسب را در زمان مناسب دریافت می‌کنند، سفر خریدار خود را ترسیم کنید تا بفهمید چگونه داستان برند خود را در پلتفرم‌ها تعریف کنید.

6) بر بازاریابی فراگیر اصیل تمرکز کنید. D&I در سال گذشته پر سر و صدا بوده است، اما مصرف کنندگان به طور فزاینده ای نسبت به مارک هایی که به این ابتکارات عمل می کنند شک دارند. این یک چیز است که یک بیانیه عمومی در مورد تعهد خود به تنوع صادر کنید. عملی ساختن این «تعهدات» به شیوه‌های مشخص و معنادار دیگری است. (طبق تحقیقات Deloitte در سال 2022، 57٪ از مصرف کنندگان به برندهایی که متعهد به رسیدگی به نابرابری های اجتماعی در اقدامات خود هستند، وفادارتر هستند.) از تصاویری که در وب‌سایت خود استفاده می‌کنید تا داستان‌هایی که در مورد برند کارفرمای خود می‌گویید، بازاریابان فرصت بزرگی دارند که نه تنها بگویند بلکه نشان دهند که چگونه D&I را در همه حوزه‌های سازمان خود اولویت‌بندی می‌کنند. انجام این کار بهترین راه برای شفاف ماندن و پاسخگویی به همه کسانی است که در برند شما سرمایه گذاری کرده اند، از جمله مشتریان، کارمندان و همتایان شما.

نکته: داده‌های Deloitte نشان می‌دهد که برندهای با رشد بالا نسبت به رقبای با رشد پایین‌تر، معیارهای کلیدی عملکرد را برای اهداف تنوع، ارزش ویژه و گنجاندن (DEI) ایجاد می‌کنند. مثال: ما دائماً تحت تأثیر شفافیت Zendesk در مورد داده های D&I خود هستیم. آنها با افتخار داده های جمعیت شناختی شرکت خود را به اشتراک می گذارند و ثابت می کنند که باز و متعهد به ایجاد برابری در محل کار هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

نوشتهٔ پیشین
انتخاب نام برند
نوشتهٔ بعدی
تبلیغات سالن زیبایی
همین حالا تماس بگیرید