بازاریابی و تبلیغ و 7 راه محبوب آن

بازاریابی و تبلیغ

هدف این مقاله:

بررسی راه های محبوب و پربازده برای بازاریابی و تبلیغ برند شرکت ها و کسب و کارهای کوچک

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که یک محصول یا خدمات جدید را راه اندازی کرده اید، این مقاله را تا آخر بخوانید .

هفت راه محبوب برای بازاریابی و تبلیغ یک کسب و کار کوچک به صورت آنلاین و آفلاین
1. روابط رسانه ای

کار با رسانه ها و یادگیری نحوه ایجاد و مدیریت ارتباط با رسانه ها، برای راهبردهای ارتباطی شرکت یا موسسه شما بسیار مهم است.

مزایای روابط عمومی چیست؟

در صورتیکه که در مکان های “درست” ظاهر شوید، توسط مخاطبان هدف خود دیده خواهید شد. اگر یک تجارت مهندسی دارید، از دیده شدن در نشریات تجاری منتخب سود خواهید برد.

با این حال، اگر مایل به افزایش آگاهی از کار خود هستید، روزنامه ها و مجلات محلی بهترین مکان هستند.

چنین پوشش رسانه‌ای نه تنها نمایه شما را افزایش می‌دهد، بلکه برای انتقال پیام‌های واقعی مهم در مورد کسب‌وکار شما، همراه با ترویج ارزش‌ها و فرهنگ آن، بهترین ایده است.

خب، حتما این سوال برای شما ایجاد شده که “آیا باید از آژانس روابط عمومی استفاده کنم؟”

اگرچه می‌توانید خودتان با یک خبرنگار یا روزنامه‌نگار تماس بگیرید تا درباره یک داستان بالقوه(در خصوص کسب و کارتان) به آنها بگویید، اما این می‌تواند دلهره‌آور به نظر برسد.

بنابراین ممکن است بخواهید از یک آژانس روابط عمومی متخصص استفاده کنید. با روزنامه نگاران مشورت کنید و داستان های کسب و کار خود را شناسایی کنید، آن ها در مورد بهترین مکان‌ها برای نمایش مقاله‌ها و نحوه «پیشنهاد و ارائه کردن خدمات» به شما توصیه می‌کنند.

با اینکه متخصصان آژانس روابط عمومی، محتوای اصلی وب سایت خود را در اختیار شما قرار می دهند،اما هیچ تضمینی برای نمایش کسب و کارتان وجود ندارد.

بازدهی کارتان فقط در قدرت چگونگی تعریف و بازاریابی و تبلیغ کسب و کار شما خلاصه می شود. به همین دلیل است که استفاده از آژانس توصیه می شود زیرا آنها به طور غریزی می دانند که چه چیزی کارساز است.

2. رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی در صورت استفاده موثر نقش مهمی در بازاریابی و تبلیغ کسب و کار شما ایفا می کنند.

با بیش از 45 میلیون کاربر فعال گزارش شده در بریتانیا و 1.3 میلیون کاربر که تنها در سال 2020 به آن ملحق شده اند، فرصت دستیابی و تعامل با چنین مخاطب عظیمی را نباید از دست داد.

رسانه های اجتماعی راهی عالی برای ارتباط با افرادی است که قبلاً با برند شما درگیر هستند و کسب و کار را به افرادی که هنوز شما را کشف نکرده اند معرفی می کنند.

تحقیقات اخیر نشان داده است که 58 درصد از مصرف‌کنندگان قبل از بازدید از وب‌سایت آن‌ها، از صفحات اجتماعی یک برند بازدید می‌کنند – که نسبت به سال گذشته 81 درصد افزایش داشته است.

اهداف کسب و کار شما چیست؟

قبل از شروع توسعه یک کمپین بازاریابی رسانه های اجتماعی، باید اهداف کسب و کار خود را در نظر بگیرید.

آیا می خواهید به مخاطبان گسترده تری دست پیدا کنید، ترافیک بیشتری را برای وب سایت خود ایجاد کنید یا فروش محصول را افزایش دهید؟

مهم است که بدانید مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند، احتمالاً از چه پلتفرم هایی استفاده می کنند و چه نوع محتوایی برای آنها مفید و جذاب خواهد بود.

احتمالا از خود می چرسید که چه چیزی در شبکه های اجتماعی پست کنم؟

ایجاد محتوای مرتبط برای مخاطبان برای موفقیت رسانه های اجتماعی شما، چه در فیس بوک، توییتر یا اینستاگرام بسیار مهم است.

هنگام تولید محتوا، به این فکر کنید که مخاطب شما می خواهد چه چیزی را ببیند و چه محتوای ارزشمندی را می توانید در ازای توجه آنها به آنها ارائه دهید.

اگر در یک صنعت مبتنی بر خدمات هستید، منابع رایگان و نکات کسب‌وکارتان می‌تواند راه درستی را به شما ارائه دهد چون مخاطبان شما هنگام جستجوی اطلاعات، به مشتریان جدید بالقوه تبدیل خواهند شد.

اگر یک محصول یا برند هستید، روی عکاسی و ویدئو سرمایه گذاری کنید و با دارایی های خود یک هویت برند ثابت ایجاد کنید. همچنین ارزش این را دارد که بدانید ویدیو یکی از جذاب‌ترین دارایی‌ها است، بنابراین تا حد امکان از آن استفاده کنید.

رسانه های اجتماعی فقط قرار دادن محتوای مناسب نیست. به عنوان یک کسب و کار، شما باید یک مکالمه دو طرفه با مخاطبان خود ایجاد کنید تا آنها یک ارتباط انسانی را احساس کنند و شما را به یاد ماندنی تر کند و احتمال بیشتری برای حفظ دنبال کنندگان داشته باشد.

مهم است که به طور منظم کانال های خود را بررسی کنید تا بفهمید چه چیزی کار می کند. هر پلت فرم اجتماعی تجزیه و تحلیل اولیه را ارائه می دهد. این تمرین خوب است که به صورت هفتگی و ماهانه به تجزیه و تحلیل عمیق خود بپردازید تا استراتژی خود را برای به حداکثر رساندن نتایج تجزیه و تحلیل، بررسی و تنظیم کنید.

Google Ads
3. تبلیغات دیجیتال

هدف قرار دادن مخاطبان خاص، اجرای استراتژی های مبتنی بر داده و ارائه نتایج قابل اندازه گیری تنها تعدادی از مزایای بازاریابی کسب و کار شما از طریق تبلیغات دیجیتال است.

کانال های اصلی تبلیغات دیجیتال عبارتند از PPC (پرداخت به ازای هر کلیک)، نمایش و شبکه های اجتماعی پولی. همه آنها در دستگاه های تلفن همراه و دسکتاپ اجرا می شوند.

تبلیغات دیجیتال می‌تواند یک میدان مین باشد، اما کاملاً شفاف و پاسخگو است – شما می‌توانید ببینید که بودجه شما کجا رفته است و کدام جنبه‌های کمپین شما مؤثرترین بوده است.

تبلیغات دیجیتال
پرداخت به ازای کلیک چیست؟

کمپین های جستجو (PPC) اغلب در Google Ads اجرا می شوند که شبکه تبلیغات آنلاین خود گوگل است. آنها می توانند به شما کمک کنند تا برای مخاطبان هدف خود تبلیغ کنید و در عین حال هزینه های تبلیغاتی را بهینه کنید تا بهترین بازگشت سرمایه را داشته باشید.

کمپین های PPC را می توان به گونه ای تنظیم کرد که تبلیغات شما فقط به افرادی نشان داده شود که جستجوی مرتبط با محصول یا خدمات شما انجام داده اند.

تبلیغات نمایشی چیست؟

اگر هدف شما بیشتر در مورد آگاهی از برند است و نه سرنخ، پس باید به جای آن تبلیغات نمایشی را در نظر بگیرید.

باور کنید یا نه، شبکه نمایش گوگل (GDN) ادعا می کند که به 90 درصد از کل کاربران اینترنت در سراسر جهان دسترسی دارد. این شبکه گسترده ای از صفحات وب، سایت های خبری، وبلاگ ها، پلتفرم های ویدئویی مانند یوتیوب و ارائه دهندگان ایمیل مانند Gmail است.

کاربرانی که در حال مرور سایت‌ها در داخل GDN هستند ممکن است هنوز به محصول یا خدمات شما علاقه‌مند نباشند، اما شما این فرصت را خواهید داشت که آن را به آنها ارائه دهید. حتی می‌توانید برای کاربرانی که قبلاً از سایت شما بازدید کرده‌اند، اما به آنها تبدیل نشده‌اند، بازاریابی مجدد کنید تا راه‌حل‌هایی را که کسب‌وکارتان می‌تواند به آنها ارائه دهد یادآوری کنید.

تبلیغات اجتماعی پولی چیست؟

در حالی که تنظیم پروفایل های رسانه های اجتماعی رایگان است، سرمایه گذاری در محتوای پولی را نیز در نظر بگیرید، به ویژه در فیس بوک و اینستاگرام.

در اصطلاح اولیه، این بدان معناست که شما یک بودجه مشخص به یک پست اختصاص می‌دهید که دسترسی آن را افزایش می‌دهد و به افراد بیشتری اجازه می‌دهد آن را ببینند.

فیس بوک، بزرگترین شبکه اجتماعی جهان است و اگر می خواهید کسب و کار خود را به روشی بسیار هدفمند تبلیغ کنید، جایگزینی عالی برای گوگل است.

شما می توانید این کار را با راه اندازی کمپین های تبلیغاتی انجام دهید که کاربران را بر اساس سن، جنسیت، مکان، عنوان شغل، علایق و حتی رفتار هدف قرار می دهند. آنها متن، تصویر و ویدیوهای نمایش داده شده در داستان های فیس بوک، ویدیوهای درون جریانی، جستجو و پیام های فیس بوک، مقالات و برنامه فیس بوک را مشاهده خواهند کرد.

4. تبلیغات مطبوعاتی

برای موثر بودن در مجلات و روزنامه ها، تبلیغات شما باید بزرگ و جسورانه باشد.

اگر بازاریابی و تبلیغ شما جلوی کسی را نگیرد و توجه او را جلب نکند، پس پول خود را هدر داده اید.

چه چیزی باید در آگهی من باشد؟

عنوان، متن و تصاویری که استفاده می کنید بسیار مهم هستند.

به جای تمرکز بر آنچه می خواهید بگویید، به مشتریان هدف خود فکر کنید. آنها چه می خواهند یا باید از شما بشنوند؟ وارد سر آنها شوید، به پیامی فکر کنید که با آنها طنین انداز شود.

به جای ویژگی ها، بر مزایای محصول یا خدمات خود تمرکز کنید. اگر کسب‌وکار شما گرمایش از کف تولید می‌کند، لوله‌کش‌ها می‌خواهند بدانند که نصب آن آسان است و سود خوبی برای آنها به ارمغان می‌آورد، اما اگر مستقیماً صاحبان خانه را هدف قرار می‌دهید، آن‌ها می‌خواهند بدانند که وقتی وارد آن می‌شوند چه احساسی در آنها ایجاد می‌شود.

وسط یک شب سرد سخت گاهی اوقات فکر کردن به این روش می تواند چالش برانگیز باشد، بنابراین ممکن است بخواهید از یک آژانس خلاق برای کمک به شما در تدوین ایده استفاده کنید.

مزیت اضافی این است که می‌توانید ایده‌های آن‌ها را با انواع دیگر مواد بازاریابی – عکس‌های الکترونیکی، پست‌ها، پوسترها – تطبیق دهید، بنابراین پرداخت هزینه به کسی برای ارائه ایده قطعا ارزش هزینه‌ای را دارد.

5. پست مستقیم

در دوران قبل از عصر دیجیتال، پست مستقیم نام مستعار «نامه های ناخواسته» را به خود اختصاص داد.

صبحی سپری نشد که انبوهی از نامه ها و اعلامیه ها روی حصیر خانه نبود. متأسفانه، همه پیام‌های هدفمند و مرتبط در میان پیام‌های نامربوط گم شدند.

پست مستقیم می تواند به طرز شگفت انگیزی موثر باشد، مشروط بر اینکه از سه قانون کلیدی پیروی کنید:

از مطالب با کیفیت خوب استفاده کنید. اگر پایگاه داده خود را مدیریت می کنید، مطمئن شوید که آن را مفید . کارآمد و به روز کنید.

از طرف دیگر، خرید داده از یک کارگزار داده معتبر را در نظر بگیرید. بسیار مقرون به صرفه تر از آن چیزی است که فکر می کنید.

محتوای مرتبط با گیرنده را ارسال کنید. تبلیغ یک مهد کودک به افراد بالای 70 سال بیهوده است. مطمئن شوید که پست‌کننده شما با برجسته شدن و ارائه پیام‌های جذابی که با گیرنده طنین‌انداز می‌شود، علاقه‌مند است.

اگرچه ارسال‌های پست مستقیم گران‌تر از عکس‌های الکترونیکی هستند، اما می‌توانند بسیار تاثیرگذارتر و موثرتر باشند.

ایمیل‌ها را می‌توان به راحتی حذف کرد و هرگز خوانده نشود، در حالی که نادیده گرفتن مجلات و روزنامه ها که ماندگاری طولانی‌تری دارند، بسیار سخت‌تر است، به خصوص اگر محتوای آن خلاقانه و قوی باشد.

6. بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)

سئو خود را به عنوان یکی از روش های کلیدی برای بازاریابی آنلاین کسب و کار شما تثبیت کرده است.

برای اکثر شرکت ها داشتن یک وب سایت بهینه شده ضروری است و اینجاست که سئو بسیار مهم است.

برای اینکه صفحات وب شما برای عبارات جستجوی مرتبط یا “کلمات کلیدی” در موتورهای جستجو مانند گوگل نمایش داده شوند، باید در سه حوزه مختلف بهینه شوند: فنی، درون صفحه و خارج از صفحه.

سئوی فنی تضمین می کند که گوگل متوجه می شود و می تواند به راحتی و به سرعت به تمام صفحاتی که می خواهید رتبه بندی کنید دسترسی پیدا کند.

داشتن یک وب سایت از نظر فنی سالم تنها یکی از جنبه های سئو عالی است. در نهایت، کاربران می‌خواهند در مورد محصول یا خدمات شما بخوانند، بنابراین به محتوای با کیفیت بالا و جذاب نیاز دارید که بهینه‌سازی شده باشد تا گوگل آن را رتبه‌بندی کند.

نکاتی برای نوشتن محتوای آنلاین برای کاربر بنویسید نه موتور جستجو. اگر محتوای شما خوانا نباشد، برای تبدیل کاربران به مشتری دچار مشکل خواهید شد.

در محتوا و HTML سایت خود، باید به بهینه سازی عناوین صفحه، سرفصل ها، پیوندهای داخلی و توضیحات تصویر برای هر صفحه ای که می خواهید رتبه بندی کنید، توجه کنید.

بعد از انتشار محتوای با کیفیت، به «رای اعتماد» از سایت‌های خارجی مرتبط با موضوع نیاز دارید. جذب پیوندها به صورت طبیعی و همچنین دستی از طریق لینک سازی محلی، وبلاگ نویسی مهمان، تأثیرگذاران، بازاریابی محتوا و کمپین های روابط عمومی.

7. بازاریابی ایمیلی

کلید ایجاد فروش عالی این است که بتوانید به طور واضح و به موقع با مخاطبان هدف خود ارتباط برقرار کنید.

بازاریابی و تبلیغ ایمیلی برای ایجاد فوریت های کوتاه مدت و افزودن درآمد افزایشی به عنوان بخشی از فعالیت بازاریابی منظم شما عالی است.

می‌توانید از ایمیل‌ها به‌طور تاکتیکی برای ارائه یک پیشنهاد زمانی محدود، فروش پایان فصل یا تبلیغ یک سرویس جدید استفاده کنید.

بازاریابی و تبلیغ ایمیلی عبارت است از: مقرون به صرفه قابل اندازه گیری فوری مقیاس پذیر کارآمد پیام خود را تنظیم کنید هنگامی که لیست مشتریان خود را در اختیار دارید، می توانید پیام های خود را برای مخاطبان مناسب تنظیم کنید.

احتمالاً نرخ تعامل برای مشتریانی که قبلا از خدمات شما استفاده کرده اند یا از شما خرید کرده اند بالا خواهد بود. این مشتریان همچنین می توانند ایمیل را با دوستان یا مخاطبین خود به اشتراک بگذارند و دامنه دسترسی و آگاهی از برند شما را به مخاطبانی که ممکن است قبلا هرگز با آنها ارتباط نداشته اید گسترش دهند.

برقراری ارتباط با مشتریان فعلی راهی عالی برای حفظ برند شما و ارائه به روزترین پیشنهادها و محصولات یا خدمات جدید به مشتریان وفادار، از بین رفته و بالقوه است.

نتایج خود را پیگیری کنید نتایج ایمیل مارکتینگ فوری است و شما می توانید به سرعت تعداد مشتریانی که ایمیل شما را دریافت کرده اند، باز کرده و روی هر یک از لینک ها یا پیشنهادات موجود در آن کلیک کرده اند، مشاهده کنید.

این به شما نشان می دهد که ایمیل از نظر تعامل کلی، فروش و بازگشت سرمایه (ROI) چقدر خوب عمل می کند. داده ها به شما بینش عملی نیز می دهد، بنابراین می توانید ببینید که محبوب ترین انواع محتوا، محصولات، خدمات یا پیشنهادات برای هر مخاطب خاصی کدام است.

سپس می توانید ایمیل های بعدی خود را طوری تنظیم کنید که این آموخته ها را منعکس کند. بازاریابی ایمیلی که به عنوان بخشی از یک کمپین گسترده تر ادغام شده یا به عنوان یک فعالیت مستقل مورد استفاده قرار می گیرد، یکی از بهترین کانال های «بازده سرمایه گذاری» است.

نتیجه گیری:

بازاریابی و تبلیغ کسب و کارهای کوچک باید به اینصورت باشد که حضور پررنگ در شبکه‌های اجتماعی داشته باشند؛ ساخت یک وب‌سایت قدرتمند و اصولی نیز می تواند گام بزرگی در پیشرفت کسب و کار ایجاد کند.

همچنین باید روی سئو و بهینه سازی محتوا و وب‌سایت خود کار کنند و با استفاده از تبلیغات در فیسبوک و گوگل، در فهرست گوگل قرار بگیرند.

برای ارتباط با مشتریان از بازاریابی و تبلیغ ایمیلی استفاده کنند و با ارسال ایمیل به مشتریان احتمالی و مشتریان وفادار، مشتریان هدف بازار را شناسایی کنند.

برای فروش بیشتر در پخش کردن تراکت‌ها و توزیع کاتالوگ ها تمرکز بیشتری روی مخاطب خاص داشته باشند.

اگر سوال یا نظری در مورد این مقاله دارید، حتما با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

نوشتهٔ بعدی
چرا طراحی لوگو برای کسب و کار شما مهم است ؟
همین حالا تماس بگیرید