اهمیت چاپ در دنیای امروز

اهمیت چاپ در دنیای امروز

تبلیغات کاغذی نمرده اند. چاپ اهمیت دارد. رسانه های چاپی نمرده اند و علیرغم همه پیش بینی های منفی و بدبینی هایی که پیرامون آن وجود دارد، همچنان پابرجا می مانند. حتی بیشتر، در برخی صنایع، پلت فرم شماره یک بازاریابی باقی می ماند. سانی چاپ با بیش از 15 سال تجربه در زمینه طراحی و چاپ انواع اقلام چاپی مانند بروشور ، فولدر ، کارت ویزیت ، تراکت ، سربرگ ، پاکت ، کاتالوگ ، سررسید ، تقویم رومیزی و … فعالیت دارد و طبق تجربه ما ، روش های چاپی ، از پرکاربرد ترین روش های تبلیغاتی برای هر کسب و کاری است. در این مقاله بیشتر به شما توضیح خواهیم داد که روش های چاپی در دنیای امروز ، بیشترین کاربرد را برای تبلیغات شما دارند. با ما همراه باشید.

غافلگیر شدن؟

ما در سانی چاپ تصمیم گرفتیم کمی عمیق‌تر غواصی کنیم و ببینیم که چگونه تحقیقات و داده‌ها از این اظهارات جسورانه پشتیبانی می‌کنند! چاپ مهم است!

رسانه چاپی چیست؟

رسانه چاپی یک اصطلاح کلی برای هر کلمه یا متنی است که به صورت چاپی روی کاغذ یا هر وسیله دیگری ظاهر می شود.

این شامل همه چیز می شود، از روزنامه ها، بیلبوردها، تا تبلیغاتی که در کناره های اتوبوس ها چسبانده شده اند. کتاب‌ها، مجلات و روزنامه‌ها قالب اصلی بازار انبوه رسانه‌های چاپی بودند و همچنان از نظر اعتماد خواننده رتبه بالایی دارند.

در حالی که شما “هر چیزی را که می خوانید باور نمی کنید” حتی در رسانه های چاپی ، دلایل خوبی وجود دارد که خوانندگان به رسانه چاپی اعتماد دارند.

آیا رسانه های چاپی در حال مرگ هستند؟

اصلا. درحالی‌که رسانه‌های دیجیتال ارزان‌تر و آسان‌تر برای تولید و توزیع هستند، رسانه‌های چاپی همچنان جایگاه ویژه‌ای در قلب مصرف‌کنندگان دارند. رسانه های چاپی برای کاهش خطاها و اطمینان از واضح بودن پیام به دقت بررسی شده است. به همین دلیل است که خوانندگان به رسانه های چاپی بیشتر از رسانه های دیجیتال اعتماد دارند.

چاپ در مقابل تبلیغات دیجیتال

چاپ در مورد احساسات و احساسات مهم است هیچ چیز به خوبی قبل نیست … حتی گشت و گذار در اینترنت. روزی روزگاری، زمانی که اینترنت هنوز یک چیز نسبتاً جدید بود، شبکه جهانی وب می‌توانست احساسات قوی را برانگیزد. همه چیز مربوط به اینترنت، تمام آن تجربیات مرتبط با آن، احساس بدیع و جدید است. امروزه اینترنت بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره و یک روال عادی است. برای برخی، گشت و گذار در اینترنت حتی بخشی از کارشان است. یعنی ممکن است خسته کننده شود. بنابراین، همانطور که اینترنت “تازه” خود را از دست می دهد، سطح احساسات و عواطفی که منتقل می کند نیز محدود می شود. به طور کلی، ما دنیای دیجیتال را با چشمان خود حس می کنیم، به این معنی که تنها یکی از پنج حواس اصلی انسان در اینجا نقش دارد. لمس و بوییدن دیجیتال هنوز امکان پذیر نیست… اینجاست که چاپ اهمیت دارد. مجلات، مجلات، کاتالوگ ها، روزنامه ها ، همه حامل های تبلیغات چاپی ملموس و تجربی هستند. به طور کلی، تعامل انسان و چاپ عمدتاً بر اساس تماس لمسی است (به جز تبلیغات چاپی که از دور می‌بینیم، مانند بنرها). تبلیغات چاپی واقعی هستند و مصرف کنندگان می توانند با آنها تعامل فیزیکی داشته باشند. این دو حس انسانی دیگر را به لیست اضافه می کند: لامسه و بویایی. همه اینها نقش مهمی در نحوه کارکرد تبلیغات و نتایجی که ارائه می دهند بازی می کنند. خدمات پستی ایالات متحده با مرکز تصمیم گیری عصبی دانشگاه تمپل برای انجام یک مطالعه بازاریابی عصبی برای یافتن تفاوت در پاسخ انسان به رسانه های فیزیکی/دیجیتال همکاری کرد. این مطالعه همچنین چگونگی تأثیر حواس انسان بر خرید و قصد خرید مصرف کننده را مورد بررسی قرار داد.

توجه: بازاریابی عصبی یک روش علمی است که به کشف پاسخ ناخودآگاه پاسخ دهنده در مقابل پاسخ های آگاهانه به سؤالات نظرسنجی کمک می کند. این روش به درک فعالیت واقعی در عمق مغز کمک می کند که منجر به داده های قابل اعتمادتر می شود. یک واکنش عاطفی قوی تر این مطالعه به وضوح نشان داد که تبلیغات فیزیکی منجر به واکنش عاطفی قوی تری می شود و شرکت کنندگان آنها را بهتر به خاطر می سپارند. شرکت کنندگان همچنین زمان بیشتری را در مقایسه با تبلیغات دیجیتال صرف تبلیغات فیزیکی کردند. مردم، به خصوص وقتی صحبت از تبلیغات می شود، چاپ مهم است!

همانطور که به وضوح مشاهده می شود، تبلیغات دیجیتال فاقد برخی از عوامل مهم حسی و احساسی است که چاپ را ارائه می دهد. چاپ به سادگی ارتباط عاطفی و طبیعی بیشتری با خواننده برقرار می کند. برخلاف تبلیغات دیجیتال، مصرف‌کنندگان می‌توانند از طریق روزنامه یا مجله چاپی (و انواع مختلف تبلیغات چاپی موجود در آنها) به صورت فیزیکی مرور کنند، صفحات را در دست بگیرند، بافت، تراکم و ترکیب کاغذ را احساس کنند. چاپ برای مصرف کنندگان اهمیت دارد. حس بیشتر به معنای کانال های بیشتری برای تبلیغات برای انتقال پیام به ذهن خودآگاه و یا ناخودآگاه مصرف کننده است. در محیط بازاریابی همه‌کانالی امروزی، این عوامل را نمی‌توان نادیده گرفت. برای تجربه واقعی ، چاپ ضروری است.

چرا چاپ مهم است

مصرف کنندگان به تبلیغات چاپی و دیگر کانال های تبلیغاتی سنتی بیشتر اعتماد دارند در نظرسنجی انجام شده توسط Marketing Sherpa در مورد اعتماد مشتری، تبلیغات چاپی با 82% در رتبه اول قرار گرفت. بنابراین، در مقایسه با تبلیغات دیجیتال، تبلیغات چاپی ارزشی ضروری و منحصر به فرد دارند: مردم واقعاً به آنها اهمیت می دهند، مردم به آنها اعتماد دارند و مردم در واقع به آنها توجه می کنند. امروزه اعتماد مصرف کننده یکی از کمیاب ترین و گرانبهاترین اجزای کل حوزه تبلیغاتی است. اگرچه بسیاری از ما احتمالاً انتظار داشتیم دیجیتال به راحتی این رتبه برتر را کسب کند، این مطالعه خلاف این را نشان می دهد. رسانه‌های تبلیغاتی سنتی، از جمله چاپ، هنوز پنج نقطه اول را در مورد اعتماد مشتری نگه می‌دارند. چاپگر مهم است… هنوز. و این یکی دیگر از جنبه های حیاتی است که نباید توسط بازاریابان در دنیای دیجیتال محور امروزی نادیده گرفته شود و اهمیت بالای چاپ را باید جدی گرفت.

چاپ نمرده است

آمارهای بیشتری را مشاهده خواهید کرد که یک بار دیگر نشان می دهد که برای نوشتن چاپ خیلی زود است. ببینیم اعداد چی میگن… نرخ پاسخ تکان دهنده نرخ پاسخگویی برای پست مستقیم در سال های اخیر در حال افزایش بوده است. ترکیب کاتالوگ و پست مستقیم شاهد افزایش 43 درصدی نرخ پاسخ مشتری در سال و حتی بیش از دو برابر شدن نرخ پاسخ احتمالی بود که به افزایش تکان دهنده 190 درصدی در سال 2016 رسید. نرخ پاسخ نامه مستقیم 5.3 درصد بود (43 درصد افزایش در سال از 3.7 درصد در سال). 2015) برای فایل خانه و 2.9٪ (بیش از دو برابر در سال) برای لیست بالقوه. در سال 2018 هر دوی این اعداد به بالاترین رقم تاریخ رسیدند: نرخ پاسخ برای لیست مشتریان بالقوه به 4.9٪ رسید که بالاترین عدد در طول دو دهه گذشته است و نرخ پاسخ برای لیست خانه ها در 9٪ قابل توجه بود. به طور کلی، پست مستقیم بهترین نرخ پاسخ را در بین تمام رسانه های بازاریابی مستقیم ارائه می دهد.

پاکت های بزرگ دارای نرخ پاسخ خانوار 6.6 درصد است، پس از آن کارت پستال (5.7 درصد) و پاکت نامه به اندازه (4.3 درصد) قرار دارند. شخصی سازی مناسب 1:1 نرخ پاسخ را تا 50 درصد افزایش می دهد. سال 2016 سال موفقیت آمیزی برای بازاریابی چاپی بود، زیرا کارت پستال ها نیز 3.9 درصد در سال افزایش یافت. با این حال، علیرغم اینکه سال خوبی برای بازاریابی چاپی بود، در سال 2016، حجم کلی پست مستقیم به 149.40 میلیارد کاهش یافت. حجم کل نامه های دریافتی توسط خانواده های آمریکایی در سال 2017، 121.2 میلیارد بود. نیمی از مصرف کنندگان ایالات متحده، پست مستقیم را به ایمیل ترجیح می دهند. به طور متوسط ​​یک خانواده تنها 2 پست مستقیم در روز دریافت می کند در حالی که 157 ایمیل دریافت می کنند. مهمانی نامزدی به طور متوسط ​​مصرف کنندگان حدود 30 دقیقه را صرف خواندن نامه های خود می کنند (45 دقیقه در مجلات، 30 دقیقه در کاتالوگ ها و 25 دقیقه در پست مستقیم). 79 درصد از مصرف‌کنندگان خواندن ایمیل‌های فیزیکی را راحت‌تر از خواندن ایمیل‌ها می‌دانند. بنابراین، 73 درصد آمریکایی‌ها و 67 درصد از کانادایی‌ها ایمیل فیزیکی را برای ارتباطات برند ترجیح می‌دهند، زیرا می‌توانند آن را به راحتی بخوانند. در عین حال، 51 درصد از آمریکایی ها و 49 درصد از کانادایی ها بیشتر به ایمیل های مستقیم توجه می کنند تا ایمیل. از نظر علمی ثابت شده است که خواندن روی کاغذ در مقایسه با دیجیتال به تلاش‌های شناختی بسیار کمتری نیاز دارد. بنابراین، مغز انسان 21 درصد کمتر به منابع شناختی برای پردازش اطلاعات روی چاپ نیاز دارد. این به خوانندگان کمک می‌کند تا اطلاعات را راحت‌تر درک کنند و آن‌ها را طولانی‌تر به خاطر بسپارند. در واقع، مصرف کنندگان اگر نام برند را در یک آگهی چاپی ببینند (75٪) در مقایسه با تبلیغات دیجیتال (44٪) بهتر به یاد می آورند. اهمیت چاپ کاملا آشکار است.

اعتقاد بر این است که مغز انسان تصاویر بصری را 60000 برابر سریع‌تر از متن پردازش می‌کند، که باعث می‌شود تصاویر چاپی حتی قدرتمندتر شوند. 39٪ از مشتریان ابتدا یک تجارت را به دلیل تبلیغات چاپی امتحان می کنند. 25 میلیارد کوپن در سال 2015 بازخرید شد. برداشت های موثر به دلیل تبلیغات چاپی موثر، 10٪ مشتریان بیشتری از وب سایت تبلیغ کننده بازدید می کنند. 26٪ از آنها پست مستقیم را برای مراجعات بعدی نگه می دارند. 25٪ از آنها در واقع وقتی کسب و کارها از طریق پست مستقیم و ایمیل به آنها دسترسی پیدا می کنند، بیشتر خرج می کنند. 62 درصد از مصرف کنندگان آمریکایی و 63 درصد از مصرف کنندگان کانادایی اعتراف کردند که واقعاً از چک کردن نامه های خود لذت می برند. 40 درصد از همه بزرگسالان آمریکایی مشتاقانه منتظر بررسی نامه های خود هستند. 56 درصد می گویند که دریافت نامه برای آنها “لذت واقعی” است. 55٪ مشتاقانه منتظرند که بدانند چه نامه هایی دریافت کرده اند. 70٪ احساس می کنند که پست مستقیم در مقایسه با دیجیتال شخصی تر است. 70-80٪ آنها تقریباً تمام نامه های خود را باز می کنند. پست مستقیم در مقایسه با رسانه های دیجیتال 20 درصد بیشتر به مصرف کنندگان انگیزه می دهد تا اقدام کنند. بر این اساس، 79 درصد از مصرف‌کنندگان بلافاصله بر اساس نامه‌هایی که دریافت می‌کنند، با نرخ پاسخ‌دهی مستقیم به ایمیل 24 درصد (افزایش 14 درصدی در 10 سال گذشته) عمل می‌کنند. و به طور کلی، نرخ باز شدن پست مستقیم بین 80-90٪ در مقایسه با نرخ باز شدن ایمیل 20-30٪ است. به طور کلی، پست مستقیم حدود 600٪ از کانال های بازاریابی دیجیتال بهتر است. نامه مستقیم زمانی که در یک کمپین یکپارچه گنجانده شود ROI را 20 درصد افزایش می دهد. با تبلیغات دیجیتال، پست مستقیم 28 درصد نرخ تبدیل بهتری را به ارمغان می آورد. 88 درصد از هزاره ها معتقدند چاپ رسمی تر از دیجیتال است. 88 درصد از خوانندگان مجلات در بریتانیا اهمیت چاپ را ترجیح می دهند. 90 درصد آنها چاپ را قابل اعتماد می دانند. 75 درصد آن را ارزشمند می دانند. و 87 درصد از آنها دریافت پست مستقیم را دوست دارند. خدمات مالی و پس از آن کالاهای بسته بندی شده فعال ترین کاربران پست مستقیم هستند.

پتانسیل بازاریابی

ناگفته نماند که تمام این اعداد و حقایق پتانسیل بازاریابی فوق العاده ای را تشکیل می دهند. کانال های تبلیغاتی سنتی در حال تجربه یک رنسانس هستند. برخی این کار را با سازگاری با محیط های دیجیتال و یا تبدیل به فرمت دیجیتال جدید انجام می دهند. رادیو اینترنتی و پادکست ها نمونه های خوبی از این روند هستند. کاملاً واضح است که پادکست‌ها در اصل خود، به جز دیجیتالی بودن، تفاوت چندانی با رادیو ندارند. علاوه بر این، شنوندگان هر دو کانال (رادیو آنلاین و پادکست) به طور مداوم در حال افزایش بوده است. در واقع، درصد شنوندگان پادکست بین سال‌های 2008 تا 2015 در ایالات متحده دو برابر شد (از 9 درصد به 17 درصد). اکنون 44 درصد از بزرگسالان آمریکایی به پادکست گوش می دهند (حداقل 35 درصد این کار را در حالی که در ماشین هستند انجام می دهند) و 53 درصد از آنها به رادیو آنلاین گوش می دهند (73 درصد در تلفن هوشمند، 61 درصد در دسکتاپ و لپ تاپ). نکته مهم این است که روند ادامه دارد. شنونده رادیو سنتی (AM/FM) راه به جایی نمی برد. حدود 91 درصد از آمریکایی ها حداقل به صورت هفتگی به رادیو AM/FM گوش می دهند. چاپگر مهم است، ارائه یک تجربه بدون وقفه و تقسیم نشده در مقایسه با نویز دیجیتال خواندن چیزی به صورت آنلاین می تواند به راحتی به یک چالش واقعی تبدیل شود، زیرا همه آن پاپ آپ ها، تبلیغات و بنرهای چشمک زن، ویدیوهای پخش خودکار و اعلان ها درست در کنار آنچه می خوانید یا حتی بدتر از آن در بالای آن ظاهر می شوند. اگرچه جلب توجه خواننده با یک آگهی دیجیتال در واقع آسان‌تر از تبلیغات چاپی است (همانطور که از تحقیقات مشترک خدمات پستی ایالات متحده و مرکز تصمیم‌گیری عصبی دانشگاه تمپل در بالا می‌بینیم)، نگهداری آن دشوارتر است. تبلیغات دیجیتال به راحتی فراموش می شوند. توجه خواننده در اینترنت تقریباً همیشه موضوع رقابت است. این به طور طبیعی منجر به حواس پرتی، تمرکز تحریف شده و خستگی می شود که بر عملکرد تبلیغات دیجیتال تأثیر می گذارد. تبلیغات دیجیتال بیشتر آزاردهنده هستند تا موثر! این موضوع نیز، اهمیت چاپ را بالاتر می برد.

در مقابل، این نمی تواند با چاپ اتفاق بیفتد. تجربه چاپ بسیار راحت تر و متمرکزتر است. جریان ثابتی از رسانه‌های دیگر وجود ندارد که برای جلب توجه شما رقابت کنند و هنگام خواندن یک مجله یا روزنامه، حواس شما را پرت کنند. خواندن روی چاپ حتی می تواند به کاهش استرس کمک کند. چگونه؟ مطالعه استرس را کاهش می دهد مطالعه ای توسط Mindlab International در دانشگاه ساسکس در انگلستان نشان داد که مطالعه می تواند سطح استرس را تا 68 درصد کاهش دهد. بر اساس گزارش دانشگاه ساسکس، حتی تنها یک شش دقیقه مطالعه یک کتاب می تواند سطح استرس شما را بیش از 2/3 کاهش دهد. آزمودنی‌های این مطالعه از طریق طیف وسیعی از تست‌ها و تمرین‌ها برای افزایش ضربان قلب خود مورد آزمایش قرار گرفتند و سپس با انواع روش‌های آرامش‌بخشی مورد آزمایش قرار گرفتند. این مطالعه نشان داد که خواندن برای کاهش سطح استرس بهترین عملکرد را دارد و به دنبال آن موسیقی می تواند سطح استرس را تا 61 درصد کاهش دهد. یک فنجان چای یا قهوه می تواند استرس شما را تا بیش از 54 درصد و پیاده روی را تا 42 درصد کاهش دهد. به گفته محققان، از دست دادن خود در هر کتاب پردرآمد بهترین شکل آرامش است. علاوه بر این، هنگام خواندن مجلات و روزنامه ها، خواننده عمداً به دنبال اطلاعات خاصی نیست که تقریباً همیشه در مورد دیجیتال صادق است. اطلاعات به صورت ارگانیک تر جریان می یابد. چاپ برای انتقال اطلاعات مهم اهمیت دارد و چاپ سریعتر این کار را انجام می دهد. رایج ترین یافته های تجربی نشان می دهد که خواندن از روی صفحه نمایش در مقایسه با خواندن از روی کاغذ 20 تا 30 درصد کندتر است.

بیایید پیچیده شویم جای تعجب نیست که اطلاعات پیچیده‌ای که نیاز به تمرکز قوی‌تری دارند در چاپ بهتر از دیجیتال دنبال می‌شوند. تمرکز باید برای مدت معینی بدون وقفه بماند تا اطلاعات پیچیده در ذهن خواننده فرو برود. رسانه های چاپی به سادگی شرایط بهتری را برای این اتفاق در مقایسه با رسانه های دیجیتال فراهم می کنند. چاپ اجازه می دهد تا یک تجربه خواندن بدون وقفه داشته باشید، به این معنی که احتمال بیشتری وجود دارد که مخاطب هدف شما تمام مطالب شما را – تا آخر جمله – بدون وقفه بخواند. تا کنون، هیچ پنجره بازشو و اعلان‌های فشاری (یا جایگزین مشابه) برای رسانه‌های چاپی اختراع نشده است. همچنین هنگام خواندن مجلات و مجلات انجام چند کار کمتر رایج است. افرادی که اطلاعات چاپی را می خوانند معمولاً این کار را انجام می دهند، و این در مورد خواندن آنلاین بسیار دور از واقعیت است. هنگامی که آنلاین هستیم، ما به طور انبوه چند کار را انجام می‌دهیم، که باعث می‌شود این تجربه هیجان‌انگیز … حتی هرج‌ومرج باشد. در نتیجه، توجه ما در طول یک تجربه آنلاین تقسیم می شود. شما برای جلب توجه خواننده می‌جنگید و با تمام عوامل حواس‌پرتی در اینترنت رقابت می‌کنید. در مقابل، با چاپ، توجه خواننده به احتمال زیاد 100٪ مال شما خواهد بود.

هیچ مسدودکننده تبلیغاتی در چاپ وجود ندارد و خوانندگان تبلیغات را بخشی جدایی ناپذیر از خرید خود می دانند از آنجایی که تبلیغات دیجیتال آزاردهنده تر می شوند، مسدود کننده های تبلیغات به سرعت در بین کاربران اینترنت محبوبیت پیدا می کنند. استفاده از مسدودکننده تبلیغات در حال حاضر در حال افزایش است. طبق آمار Statista، 25.2 درصد از کل وب‌گردهای ایالات متحده در سال 2018 از مسدودکننده‌های تبلیغاتی استفاده کردند. انتظار می‌رود این تعداد تا سال 2020 به 27.5 درصد برسد.

دو تفاوت اساسی در مورد تبلیغات چاپی در مقابل تبلیغات دیجیتال وجود دارد. اول، مصرف کنندگان تبلیغات چاپی را در مقایسه با تبلیغات دیجیتال به روشی کاملاً متفاوت درک می کنند. تبلیغات چاپی یک بخش کاملاً ضروری از کل تجربه فروش است. خوانندگان برای کل تجربه چاپ به طور کلی هزینه می پردازند و تبلیغات بخشی از این تجربه است. این در مورد رسانه های دیجیتال صدق نمی کند، جایی که تبلیغات به عنوان بخشی غیر ارگانیک یا مزاحم از تجربه کاربر تلقی می شود. ثانیاً هیچ مسدودسازی تبلیغاتی برای چاپ وجود ندارد! لازم نیست نگران عدم نمایش تبلیغات خود با چاپ باشید! از نظر فنی غیرممکن است … به همین سادگی.

نمونه دیگری از اهمیت چاپ

موارد چاپ: تبلیغات چاپی بدون نیاز به بودجه بیشتر دوام می آورند تبلیغات در دنیای دیجیتال امروزی عمر زیادی ندارند. آنها فقط تا زمانی دوام می آورند که بودجه ای برای تقویت حضور آنها باقی مانده باشد. زمانی که بودجه تبلیغات تمام شد، تبلیغات دیجیتال برای شما کار نمی‌کنند. آنها به سادگی در اینترنت وجود ندارند (تا زمانی که دوباره آنها را با بودجه اضافی تغذیه کنید). در مقابل، تبلیغات چاپی طول عمر بسیار بیشتری را ارائه می دهند. آنها تا زمانی که کاغذی که روی آن چاپ می شود خرد شود دوام می آورند. و نیازی به بودجه اضافی ندارند. درست است که تبلیغات چاپی زمان می برد تا منتشر شوند و به دست کاربر برسند. اندازه گیری اثر تبلیغات چاپی حتی بیشتر طول می کشد. قابل ردیابی نیست، مانند کلیک کردن، یا PPC دیجیتال. با این حال، هنگامی که یک تبلیغ چاپی زنده است، پیش بینی اینکه چه مدت در دسترس خواهد بود دشوار است. ممکن است تبلیغات چاپی شما – روی میزها و میزها، در هتل‌ها، کافه‌ها، ادارات و اتاق‌های انتظار – به معنای واقعی کلمه برای سال‌ها به حیات خود ادامه دهند. و در تمام این مدت، تبلیغی که فقط یک بار برای آن پول پرداخت کرده اید همچنان برای شما کار می کند. تعداد نمایش‌ها در تمام طول عمر تبلیغ فیزیکی شما افزایش می‌یابد. از این نظر، تبلیغات چاپی به شدت بهتر از تبلیغات دیجیتال هستند. این یک مزیت بازاریابی است که اغلب نادیده گرفته می شود. بازاریابان هوشمندی که در سال 2020 و پس از آن به دنبال تجربه طولانی مدت و همه کانالی هستند، باید چاپ را در نظر بگیرند. برای آینده قابل پیش بینی، تبلیغات دیجیتال بعید است فرصت قابل مقایسه ای را ارائه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

نوشتهٔ پیشین
تبلیغات پوشاک
همین حالا تماس بگیرید