انتخاب نام برند

نحوه انتخاب نام برند خود در 5 مرحله ساده

یک انتخاب نام برند عالی فقط چیزی نیست که در کارت ویزیت شما جالب به نظر برسد یا گفتن آن سرگرم کننده باشد و یا چون شما آن را دوست دارید. عالی است ، زیرا چیزی را به مشتریان منتقل می کند. نام انتخابیه شما باید ساده و روان باشد و در عین حال گویای تمام سیستم کاری شما باشد. سانی چاپ در این مقاله قصد دارد ، به شما چگونگی انتخاب نام مناسب برای برندتان تا آموزش دهد. پس تا آخر این مطلب همراه ما باشید.

همانطور که یکی از طرفداران برندسازی می‌گوید، نیاز به نام‌های تجاری خوب از مشتریان سرچشمه می‌گیرد و مشتریان همیشه راه‌های مناسبی برای شناسایی، یادآوری، بحث و مقایسه برندها می‌خواهند. نام مناسب می تواند با ارزش ترین دارایی یک برند، ایجاد تمایز و پذیرش سرعت باشد. اما انتخاب نام تجاری مناسب می تواند یک کار دلهره آور باشد. چگونه نامی را پیدا می کنید که کار کند؟ نامی که جذاب باشد؟ نامی که در یک در دسترس دارد؟ برخی می گویند آسان است. برخی می گویند تقریباً غیرممکن است . فقط یک میلیارد تومان به آنها بدهید و آنها این کار را برای شما انجام می دهند.

بسته به بودجه و نیازهای برند شما، ممکن است با یکی یا دیگری پیش بروید (بدون قضاوت). اما در تجربه ما، یافتن نام تجاری مناسب امکان پذیر است. فقط کمی تفکر عمیق و کار لازم دارد.

چه چیزی یک نام تجاری خوب را می سازد؟

تئوری‌ها و مطالعات کمی در مورد اینکه چه چیزی باعث می‌شود یک نام خوب باشد، وجود دارد. به عنوان مثال، یک مطالعه در دانشگاه آلبرتا در سال 2010 نشان داد که مصرف کنندگان واکنش مثبت تری به برندهایی با نام های ساختاری تکراری مانند کوکاکولا، کیت کت و ژله شکم نشان می دهند.

در حالی که هیچ فرمول جادویی وجود ندارد، ویژگی‌های مشترکی وجود دارد که استفاده از نام تجاری را برای شما آسان‌تر می‌کند و به خاطر سپردن آن برای دیگران آسان‌تر می‌شود. در حالت ایده آل، شما چیزی می خواهید که شامل موارد زیر باشد :

معنی دار: جوهره برند شما را منتقل می کند، تصویری را القا می کند و یک ارتباط عاطفی مثبت را پرورش می دهد.

متمایز: منحصر به فرد، به یاد ماندنی است و از رقبای شما متمایز است.

قابل دسترس: افراد به راحتی می توانند آن را تفسیر کنند، بگویند، املا کنند یا در گوگل آن را جستجو کنند. (حتی اگر نام غیرمعمول یا عجیبی دارید، باید قابل درک باشد.)

قابل محافظت: شما می توانید آن را علامت تجاری، دریافت دامنه، و “مالک” آن، هم از نظر قانونی و هم در آگاهی عمومی

مقاوم در برابر آینده: می تواند با شرکت رشد کند و ارتباط را حفظ کند و برای محصولات مختلف و توسعه های برند سازگار شود.

بصری: می‌توانید آن را از طریق طراحی، از جمله نمادها، آرم‌ها، رنگ‌ها و غیره ترجمه یا ارتباط برقرار کنید.

این معیارهای مفیدی برای کمک به شما برای انتخاب نام برند است، اما واقعاً یک سؤال برای تعیین موفقیت‌آمیز بودن یک نام وجود دارد (توجه داشته باشید که ما «خوب» یا «بد» را نگفته‌ایم). تنها چیزی که مهم است این است: آیا با مردم همخوانی دارد؟

 

نحوه یافتن انتخاب نام برند مناسب کسب و کار شما

پیدا کردن یک نام تجاری خوب می تواند طاقت فرسا، خشمگین و هیجان انگیز باشد. یکی از بنیان گذاران بلومنتال می گوید : تیمش شش ماه و بیش از 2000 گزینه طول کشید تا نام کامل را پیدا کنند.

سرویس‌های بیشتری وجود دارند که سعی می‌کنند این کار را برای شما آسان‌تر کنند. این ابزارها می‌توانند برای طوفان فکری مفید باشند، اما ما فکر می‌کنیم مهم است که یک نام تجاری را عمداً و با هدف انتخاب، بررسی و آزمایش کنید. (برخی چیزها را نمی توان به صورت خودکار تولید کرد.)

بنابراین، اگر برای انتخاب نام تجاری خود آماده هستید، در اینجا راهنمای گام به گام ما برای انجام این کار است :.

 

مرحله 1: قلب برند خود را بیان کنید

قبل از اینکه خود را نام ببرید، باید بدانید که چه کسی هستید و به چه چیزی می‌خواهید برسید. برای انجام این کار، باید قلب برند خود را بیان کنید. این شامل:

 

هدف: چرا وجود داری؟

چشم انداز: می خواهید به ایجاد چه آینده ای کمک کنید؟ آینده چطور به نظر می رسد؟

ماموریت: برای انجام چه کاری اینجا هستید؟ چگونه آن آینده را خلق می کنید؟

ارزش ها: چه اصولی رفتار شما را هدایت می کند؟

ترکیب این عناصر بر هر کاری که انجام می دهید (از جمله انتخاب نام) تأثیر می گذارد. اگر پاسخ این سوالات را نمی دانید، راهنمای ما را دنبال کنید تا قلب برند خود را پیدا کنید.

مرحله 2: به متمایز کننده های خود نگاه کنید

 

درک اینکه چه چیزی برند شما را منحصر به فرد می کند، کلید انتخاب نام برند برای تجارت شماست. قلب برند شما مطمئناً چیزی است که شما را منحصر به فرد می کند، اما چیزهای دیگری نیز در مورد تجارت شما وجود دارد که شما را متمایز می کند. شما می خواهید این تمایز دهنده ها را در حین حرکت در فرآیند نامگذاری در ذهن خود نگه دارید. به یاد داشته باشید: شما فقط به دنبال یک نام عالی نیستید. شما به دنبال یک نام عالی برای خود هستید.

اگر درک محکمی از آنچه شما را متمایز می کند ندارید، راهنمای ما را دنبال کنید تا تجزیه و تحلیل رقابتی را تکمیل کنید. با نگاه کردن به رقابت خود، درک بهتری از اینکه چگونه می توانید در هر جنبه ای از برندسازی خود متمایز شوید، به دست می آورید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

نوشتهٔ پیشین
تکینگی برند چیست ؟
نوشتهٔ بعدی
بازاریابی B2B
همین حالا تماس بگیرید